"Ważne zwycięstwo" - wypowiedzi po #PIAPUN

12

Piast Gliwice wygrał na swoim stadionie z Puszczą Niepołomice 1-0. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi Jakuba Czerwińskiego, Jorge Felixa, Grzegorza Tomasiewicza oraz trenerów obu zespołów Aleksandara Vukovicia i Tomasza Tułacza.

Jakub Czerwiński: "To my chcieliśmy narzucić styl gry i tempo dla tego meczu. Udało nam się to i dostaliśmy nagrodę w postaci bramki. Druga połowa, to rzeczywiście nie była piękna gra w piłkę, to nie był piękny futbol. Mając na uwadze to, jakim groźnym przeciwnikiem jest Puszcza dla każdego w tej lidze, podeszliśmy do tego z dużym szacunkiem. Byliśmy odpowiednio przygotowani do ich sposobu gry. Szacunek dla całej drużyny, dla wszystkich chłopaków. Nie wyróżnię jednego, chciałbym wyróżnić dosłownie całą drużynę i to nie tylko tych, którzy przebywali na boisku. W tygodniu mieliśmy dużo analiz i przygotowań pod kątem przeciwnika. Miało to sens - walka i to jak graliśmy to oznacza, jak ciężko zdobywa się punkty w tej lidze. Musimy w każdym meczu walczyć na najwyższym poziome i starać te punkty gromadzić".

Jorge Felix: "Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Potrzebowaliśmy tych trzech punktów, ponieważ w tym roku jeszcze nie wygraliśmy. Tym bardziej jest to dla nas istotne. Dla mnie równie ważnym elementem było strzelenie gola, które dodaje mi do pewności siebie i jednocześnie pomaga zespołowi. Jestem bardzo zadowolony. W tym meczu było bardzo dużo walki i nie graliśmy jakiejś stylowej piłki, jednak dla nas najważniejsze były trzy punkty".

Grzegorz Tomasiewicz: "To było zasłużone zwycięstwo. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i zagraliśmy nieźle do 80. minuty. W końcówce brakowało nam czasami spokoju, a wystarczyło przytrzymać piłkę i zastawić się pod faul. W tym meczu styl nie był najważniejszy, tylko zwycięstwo. Byliśmy świadomi w jakim jesteśmy momencie. Sami skomplikowaliśmy sobie naszą sytuację w tabeli. To było dobre zwycięstwo i bardzo cieszymy się z niego".

Aleksandar Vuković (trener Piasta Gliwice): "To było trudne, ale również bardzo ważne spotkanie. Dla nas zakończyło się wygraną z czego bardzo się cieszymy. Nie łatwo było grać z przeciwnikiem, który można powiedzieć, że na tle światowym gra specyficzną piłkę. Utrzymaliśmy czyste konto po tych wszystkich wrzutkach w pole karne na chybił trafił. To nasz duży sukces i doceniamy to, bo to nie jest proste i o tym przekonały się najlepsze drużyny w Ekstraklasie. Wielkie brawa dla całego zespołu za to, że w trudnym dla nas momencie potrafili wywalczyć ważne zwycięstwo. Szkoda, że przy tym straciliśmy Patryka Dziczka, ale mam nadzieję, że nie na długo. Do tego doszły inne drobne problemy i braki przed samym meczem. To wszystko dodaje wartości tej wygranej".

Tomasz Tułacz (trener Puszczy Niepołomice): "Przegraliśmy bardzo ważny mecz. Wiedzieliśmy jakiego on był ciężaru... Jesteśmy bardzo zawiedzeni, szczegółnie naszą postawą do przerwy. Uczulaliśmy się na akcje w bocznych sektorach i większej odpowiedzialności. Nie uniknęliśmy błędu, po którym tradycyjnie straciliśmy bramkę, będąc w większej liczbie zawodników w polu karnym. W drugiej połowie próbowaliśmy odrobić, ale robiliśmy to za bardzo chaotycznie i nerwowo. Graliśmy z niezadawalącym dla mnie poziomem ambicji i takiej wewnętrznej energii. Myślę, że zawodnicy też są w pewien sposób rozczarowani. Przeciwnik zdecydowanie w tym nas przebił i w meczu, praktycznie bez sytuacji, przegrywamy 0-1 i musimy wyciągnąć z tego wnioski, bo już w sobotę mamy kolejny mecz".