Legia - Piast 3-1. Przegrana w stolicy

17

W niedzielnym spotkaniu 25. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 1-3 (1-2). Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Fabian Piasecki.

Najważniejsze akcje:
4': Ofiarna interwencja Miguela Munoza po strzale Marca Guala. Hiszpan zablokował uderzenie rywala klatką piersiową.
17': Precyzyjne uderzenie Josue z rzutu wolnego. Kapitan Legii nie dał szans Frantiskowi Plachowi - 1-0.
33': Piękne podanie Tihomira Kostadinova za plecy obrońców do Fabiana Piaseckiego, który uderzył bez przyjęcia i trafił do siatki, lobując bramkarza - 1-1!
41': Frantisek Plach nie miał szans na skuteczną obronę po strzale Marca Guala. Zawodnik gospodarzy uderzył w samo okienko bramki - 2-1.

47': Marc Gual przejął piłkę na połowie Piasta, a następnie popędził w pole karne i zaskoczył Frantiska Placha płaskim strzałem - 3-1.
53': Fabian Piasecki dobrze znalazł sie w polu karnym, ale jego strzał był niecelny. Napastnik Piasta uderzył nad bramką po zagraniu Tomasza Mokwy.
57': Fabian Piasecki wygrał pojedynek główkowy, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.
77': Niecelne uderzenie Grzegorza Tomasiewicza zza pola karnego.
80': Tihomir Kostadinov zdecydował się na uderzenie, ale trafił jedynie w poprzeczkę.
84': Damian Kądzior dobrze dośrodkował na głowę Ariela Mosóra, ale strzał głową obrońcy Piasta był minimalnie niecelny.
87': Jorge Felix bliski trafienia! Hiszpan uderzył głową, ale trafił jedynie w poprzeczkę.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał trzech zmian w podstawowym składzie w porównaniu do ligowego spotkania z Puszczą Niepołomice. Podczas #LEGPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała trójka obrońców: Miguel Munoz, Jakub Czerwiński i Ariel Mosór. Na wahadłach wystąpili Arkadiusz Pyrka i Tomasz Mokwa. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Tihomir Kostadinov. Przed nimi ustawieni byli Michał Chrapek oraz Jorge Felix, a najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był Fabian Piasecki.
- Podczas #LEGPIA nie wystąpił Michael Ameyaw, który w poprzednim meczu zobaczył czwartą żółtą kartkę.
- Po raz pierwszy w barwach Piasta zagrał Walerian Gwilia.
- Z powodu kontuzji nie zagrali Patryk Dziczek, Kamil Wilczek i Szczepan Mucha.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, mieszczącym się przy ulicy Łazienkowskiej 3.

- Na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców Niebiesko-Czerwonych.