Jakub Czerwiński w jedenastce 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

16
kwi

W miniony poniedziałek Niebiesko-Czerwoni pokonali na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2-0. Kapitan Piasta, Jakub Czerwiński został nagrodzony za swoją postawę na boisku miejscem w jedenastce 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Podopieczni Aleksandara Vukovicia przełamali serię trzech meczów bez zwycięstwa i pokonali przy Okrzei 20 drużynę Zagłębia Lubin. Od samego początku spotkania Niebiesko-Czerwoni narzucili swoje tempo gry i bardzo wysokim pressingiem atakowali swojego rywala. Pierwsze rezultaty takiej postawy nadeszły w 17. minucie, kiedy to po wrzucie z autu Patryka Dziczka piłka trafiła pod nogi Micheala Ameyawa, który czujnie wypatrzył w polu karnym Jakuba Czerwińskiego i zagrał mu futbolówkę. Kapitan Piasta nie dał szans bramkarzowi i pokonał go mocnym strzałem głową. Niespełna dziesięć minut później na 2-0 podwyższył Fabian Piasecki, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Do końca meczu defensywa Piasta Gliwice bardzo skutecznie odpierała ataki Zagłębia i nie pozwoliła na strzelenie bramki kontaktowej.

Dla Jakub Czerwińskiego był to wyjątkowy mecz, bowiem zaliczył swój 200. występ w barwach Piasta Gliwice. Uwiecznił go zdobytą bramką oraz wzorową postawą w defensywie, która zapewniła 12. czyste konto w sezonie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Kapitan Piasta po raz trzeci w tym sezonie znalazł się wśród najlepszych zawodników kolejki.