Wieczysta - Piast 0-4. Zadanie wykonane

26

We wtorkowym spotkaniu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Wieczystą Kraków 4-0 (1-0) i awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Jorge Felix, Miłosz Szczepański, Damian Kądzior i Patryk Dziczek.

Spotkanie w skrócie:
- Ten mecz idealnie rozpoczął się dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia. Niebiesko-Czerwoni wyszli na prowadzenie już w 5. minucie rywalizacji po ładnym uderzeniu Jorge Felixa. Po tym trafieniu zawodnicy Piasta mogli grać nieco spokojniej, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Gliwiczanie tworzyli sobie kolejne okazje do goli, ale piłka nie mogła ponownie znaleźć drogi do bramki Patryka Letkiewicza.
- Druga część gry to dalsza kontrola boiskowych wydarzeń przez Niebiesko-Czerwonych, którzy szybko zdobyli drugą i trzecią bramkę. Przewaga gliwiczan była wyraźnie zaznaczona, mimo że zawodnicy gospodarzy próbowali się odgryzać, ale robili to głównie po strzałach z dystansu.

Najważniejsze akcje:
5': Pierwsza groźna sytuacja w tym spotkaniu i od razu bramka. Damian Kądzior dograł krótko do Jorge Felixa, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i otworzył wynik rywalizacji - 0-1!

12': Dobre wejście Tomasza Mokwy w pole karne i dokładne zagranie do Jorge Felixa. Hiszpan oddał strzał bez przyjęcia, ale skuteczną interwencją popisał się Patryk Letkiewicz.
16': Mocne uderzenie Michała Chrapka zza pola karnego, ale Patryk Letkiewicz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
26': Damian Kądzior zagrał z rzutu wolnego i był bliski trafienia do siatki. Piłka minimalnie minęła słupek.
29': Serhij Krykun zszedł ze skrzydła i oddał strzał w kierunku bramki miejscowych. Uderzenie skrzydłowego Piasta było jednak niecelne.
35': Jorge Felix dograł na wolne pole do Miłosza Szczepańskiego, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Wieczystej. Chwilę później sędzia odgwizdał spalonego.

56': Dobra akcja Serhija Krykuna, który wbiegł w pole karne i dograł na czystą pozycję do Miłosza Szczepańskiego, a ten mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Piasta - 0-2!
63': Wysoki pressing przyniósł pozytywny efekt. Niebiesko-Czerwoni odebrali piłkę tuż pod polem karnym gospodarzy, a chwilę później Michael Ameyaw zagrał do Damiana Kądziora, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce - 0-3!

72': Marcel Bykowski otrzymał dokładne podanie od Michaela Ameyawa, ale nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy.
84': Patryk Dziczek pewnie wykorzystał rzut karny, kompletnie myląc bramkarza miejscowych - 0-4!

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał ośmiu zmian w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania, w którym Niebiesko-Czerwoni grali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Podczas #WIEPIA wyjściowe zestawienie Piasta prezentowało się następująco: w bramce stanął Karol Szymański. Przed nim zagrała czwórka defensorów Tomasz Mokwa, Miguel Munoz, Ariel Mosór i Jakub Holubek. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Patryk Dziczek i Michał Chrapek. Na skrzydłach ustawieni byli Damian Kądzior i Serhij Krykun, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Jorge Felix.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Klubu Sportowego Wieczysta Kraków, miezczącym się przy ulicy Chałupnika 16 w Krakowie.
- Na trybunach pojawiła się grupa kibiców Piasta Gliwice.