Widzew - Piast 1-0. Bez punktów w Łodzi

07
kwi

W niedzielnym spotkaniu 27. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Widzewem Łódź 0-1 (0-0).

Najważniejsze akcje:
2': Pierwsza dobra sytuacja Piasta! Michael Ameyaw dostał podanie od Fabiana Piaseckiego, ale niestety skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych uderzył nad bramką.
9': Pewna interwencja Frantiska Placha po strzale głową Frana Alvareza.
39': Dwa strzały gospodarzy. Najpierw uderzenie Antoniego Klimka zostało zablokowane, a chwilę później Lirim Kastrati nie trafił w światło bramki.

53': Miłosz Szczepański próbował zaskoczyć Rafała Gikiewicza, ale nie trafił w światło bramki.
67': Miłosz Szczepański zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale trafił prosto w bramkarza miejscowych.
68': Dobre dośrodkowanie Miłosza Szczepańskiego na głowę Fabiana Piaseckiego, ale strzał napastnika Piasta był niecelny.
70': Świetna interwencja Frantiska Placha po strzale głową Jordiego Sancheza.
74': Sędzia Karol Arys został wezwany do monitora i po wideoweryfikacji VAR zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla gospodarzy.
75': Bartłomiej Pawłowski pewnie wykorzystał jedenastkę i wyprowadził miejscowych na prowadzenie - 1-0.
78': Fran Alvarez uderzał z dystansu, ale daleko od bramki.

90+6': Luis Da Silva próbował uderzenia zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał trzech zmian w podstawowym składzie w porównaniu do pucharowego spotkania z Wisłą Kraków. Podczas #WIDPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Tomas Huk, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Tomasz Mokwa. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Tom Hateley i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Arkadiusz Pyrka i Michael Ameyaw, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Fabian Piasecki.
- Z powodu choroby nie zagrał Jorge Felix, a przez uraz nie mógł wystąpić Michał Chrapek.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź, który mieści się przy al. Piłsudskiego 138.
- Na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców Niebiesko-Czerwonych.