Stal - Piast 0-0. Podział punktów w Mielcu

30
lip

W niedzielnym meczu 2. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z PGE FKS Stalą Mielec 0-0.

Spotkanie w skrócie:
- Spokojna pierwsza połowa z przewagą Niebiesko-Czerwonych. Podopieczni Aleksandara Vukovicia kontrolowali przebieg meczu, próbując kreować ataki pozycyjne, jednocześnie nie dopuszczając rywali do głosu. Defensywa Piasta była bardzo skuteczna w tej fazie meczu, co sprawiło, że zawodnicy Stali Mielec nie oddali do przerwy ani jednego strzału. Gliwiczanie próbowali uderzeń, ale brakowało celności.
- Po zmianie stron przewaga Piasta nasiliła się. Ataki Niebiesko-Czerwonych były bardzo groźne, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Próbowali Michał Chrapek, Michael Ameyaw i Gabriel Kirejczyk. Ten ostatni trafił nawet w poprzeczkę, ale bramka miejscowych była jak zaczarowana. Mimo znaczącej przewagi Piasta, mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Najważniejsze akcje:
9': Kamil Wilczek uderzał głową, ale Mateusz Kochalski zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
10': Po dośrodkowaniu z narożnika boiska ponownie strzelał Kamil Wilczek, ale niestety bez pozytywnych rezultatów.
28': Dobre dogranie Arkadiusza Pyrki w pole karne, ale Michael Ameyaw nieczysto trafił w piłkę i nie oddał skutecznego strzału.
32': Michał Chrapek próbował uderzenia z ostrego kąta, ale piłka odbiła się od jednego z interweniujących obrońców i trafiła w ręce bramkarza.
50': Mocne dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki do Michała Chrapka, ale pomocnik Piasta uderzył niecelnie.
52': Świetna okazja Piasta! Jakub Czerwińśki wygrał pojedynek główkowy w polu karnym rywali i oddał strzał, ale Mateusz Kochalski zdołał wybić piłkę.
53': Kolejne dokładne dośrodkowanie z lewej strony. Piłkę dogrywał Michael Ameyaw, a w polu karnym dobrze ustawiony był Michał Chrapek. Pomocnik Piasta uderzył jednak niecelnie.
60': Świetne prostopadłe podanie Michała Chrapka do Michaela Ameyawa, ale strzał skrzydłowego Piasta został zablokowany.
75': Maciej Domański zdecydował się na strzał zza pola karnego i trafił w poprzeczkę.
77': Arkadiusz Pyrka dośrodkował na głowę Gabriela Kirejczyka, a ten trafił w poprzeczkę. Było naprawdę blisko.

86': Damian Kądzior uderzał z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Stali.

90+3': Świetna interwencja Frantiska Placha po strzale Kokiego Hinokio zza pola karnego.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał jednej zmiany w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania - Ariela Mosóra zastąpił Miguel Munoz. W Mielcu wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed Słowakiem zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Munoz, Jakub Czerwiński oraz Alexandros Katranis. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Jorge Felix, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Kamil Wilczek.
- Rozmowy w sprawie transferu Ariela Mosóra do innego klubu są bardzo zaawansowane i z tego powodu 20-latek nie wystąpił podczas dzisiejszego meczu.
- W składzie Piasta zabrakło kontuzjowanego Szczepana Muchy i rehabilitującego się Tihomira Kostadinova.