Piast - Raków 2-1. Mistrz pokonany!

11

W piątkowym meczu 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Raków Częstochowa 2-1. Bramki dla Piasta zdobyli Patryk Dzieczek i Zoran Arsenić (trafienie samobójcze), a dla Rakowa Władysław Koczerhin.

Spotkanie w skrócie:

- Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Niebiesko-Czerwonych. Już od pierwszych minut podopieczni Aleksandara Vukovicia przeważali, dyktowali tempo gry i nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne. Grzegorz Tomasiewicz oddał dwa groźne strzały, ale w obu przypadkach skutecznie interweniował Vladan Kovacević. Ostatecznie żaden z zespołów nie zdobył bramki w pierwszej części meczu.

- Druga połowa rozpoczęła się ponownie od mocnego uderzenie ze strony Piasta Gliwice. Po nieporozumieniu w defensywie Rakowa piłka trafiła pod nogi Jorge Felixa, ale Hiszpan uderzył niecelnie. W 70. minucie sfaulowany w polu karnym został Jorge Felixa. Skutecznie z jedenastu metrów uderzył Patryk Dziczek i dał prowadzenie Piastowi. Niebiesko-Czerwoni nie nacieszyli się długo prowadzeniem. W 81. minucie do wyrównania doprowadził Władysław Koczerhin. Podopieczni Aleksandara Vukovicia starali się do ostatnich minut zmienić wynik spotkania. Decydujące trafienie padło w 90 minucie! Piłka po strzale Gabriela Kirejczyka trafiła w Zorana Arsenicia i wpadła do siatki!

Najważniejsze akcje:

9’: Świetna dwójkowa akcja Michała Chrapka i Jorge Felixa, ale interweniował obrońca Rakowa.

31’: Michael Ameyaw uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Jorge Felixa, ale strzał minął bramkę Vladana Kovacevicia.

33’: Piękny strzał Grzegorza Tomasiewicza, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Vladan Kovacević!

38’: Kolejne uderzenie z dystansu Grzegorza Tomasiewicza, ale bramkarz Rakowa ponownie skutecznie interweniuje.

51’: Dobry strzał z dystansu Michała Chrapka, ale piłka trafiła wprost w ręce bramkarza.

54’: Błąd defensywy Rakowa, po którym piłka trafiła pod nogi Jorge Felixa, ale napastnik Piasta uderzył obok bramki.

64’: Groźne uderzenie Władysława Koczerhina, ale piłka ląduje w rękawicach Frantiska Placha.

72’: Patryk Dziczek pewnie wykonał rzut karny i wyprowadził Piasta na prowadzenie - 1-0!

81’: Dobre płaskie uderzenie Władysława Koczerhina, z którym nie poradził sobie bramkarz Piasta. Raków wyrównuje, 1-1.

90': Bramka dla Piasta! Piłka po strzale Gabriela Kirejczyka trafia w Zorana Arsenicia i wpada do siatki!

Sytuacja kadrowa:

- Trener Aleksandar Vuković dokonał dwóch zmian w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. W wyjściowym składzie zabrakło Gabriela Kirejczyka i Damiana Kądziora, a w ich miejsce zameldował się Serhij Krykun i Jorge Felix. Wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed Słowakiem zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński oraz Alexandros Katranis. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Serhij Krykun, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Jorge Felix

- W składzie Piasta zabrakło kontuzjowanych Kamila Wilczka, Szczepana Muchy i rehabilitującego się Tihomira Kostadinova.

Z perspektywy trybun:

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.

- Swój debiut w wyjściowej jedenastce zaliczył pomocnik Piasta, Serhij Krykun

- Na trybunie rodzinnej pojawiła się oprawa, która została przygotowana przez najmłodszych kibiców przed rozpoczęciem meczu.