Piast - Korona 0-0. Deszczowy remis

03

W piątkowym meczu 14. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na swoim stadionie z Koroną Kielce 0-0. Dla Niebiesko-Czerwonych to dziesiąty remis w tym sezonie.

Spotkanie w skrócie:
- Pierwsza część gry była dość spokojna, ale lepiej prezentowali się Niebiesko-Czerwoni. Podopieczni Aleksandara Vukovicia częściej zagrażali bramce gości, ale niestety strzały Patryka Dziczka, Damiana Kądziora i Jakuba Czerwińskiego nie znalazły drogi do siatki. Przed przerwą po stronie gości zabrakło celnych uderzeń.
- Początek drugiej połowy to delikatna przewaga gości, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji. Żadnej z nich nie potrafili jednak wykorzystać. Z biegiem czasu ponownie do głosu dochodzili zawodnicy Piasta, którzy dążyli do strzelenia zwycięskiego gola.

Najważniejsze akcje:
2': Szybka akcja Piasta! Jorge Felix dograł do Michaela Ameyawa, który wbiegł w pole karne i próbował zagrywać wzdłuż bramki, ale niestety trochę za mocno.
4': Patryk Dziczek zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale niestety nie trafił w światło bramki.
12': Mateusz Czyżycki próbówał uderzać zza pola karnego, ale nad bramką.
15': Piękna długa piłka Jakuba Czerwińskiego do Damiana Kądziora, ale skrzydłowy Piasta nie zdołał pokonać Xaviera Dziekońskiego, który wysoko wyszedł z bramki.
18': Damian Kądzior zszedł ze skrzydła i zdecydował się na strzał, jednak uderzył niecelnie.
41': Błąd defensywy Piasta, ale nie wykorzystał go Mateusz Czyżycki. Zawodnik gości oddał niecelny strzał.
43': Dobre dośrodkowanie do Jakuba Czerwińskiego, ale kapitan Piasta uderzył nad bramką.

47': Dobra interwencja Frantiska Placha po strzale Ronaldo Deaconu.
66': Miłosz Szczepański zmusił bramkarza Korony do interwencji strzałem zza pola karnego, ale Xavier Dziekoński nie dał się pokonać.
80': Martin Remacle z mocnym strzałem, ale piłka w rękach Frantiska Placha.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković nie dokonał ani jednej zmiany w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. Podczas #PIAKOR wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed Słowakiem zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński oraz Alexandros Katranis. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Jorge Felix i Damian Kądzior, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Michael Ameyaw.
- W składzie Piasta zabrakło również kontuzjowanych Serhija Krykuna, Kamila Wilczka, Toma Hateleya i Szczepana Muchy.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- Przed spotkaniem odbyło się spotkanie z byłym kapitanem Niebiesko-Czerwonych, Gerardem Badią. Hiszpan chętnie rozdawał autografy i robił sobie zdjęcia z kibicami.
- W trakcie przerwy kibice Piasta, którzy obchodzili tego dnia swoje urodziny otrzymali od klubu pamiątkowe upominki.