Jorge Felix w jedenastce 29. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy!

23

Jorge Felix znalazł się w jedenastce 29. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy! W sobotnim starciu z Pogonią Szczecin Hiszpan zdobył bramkę i zaliczył asystę przy trafieniu Tomasa Huka.

W sobotnie popołudnie Niebiesko-Czerwoni mierzyli się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Podopieczni Aleksandara Vukovicia bardzo szybko otworzyli wynik tego spotkania za sprawą trafienie Tomasa Huka. Asystę przy tej bramce z 11. minuty zaliczył Jorge Felix. Dziesięć minut później było już 2-0. Arkadiusz Pyrka pociągnął akcję skrzydłem i świetnie odnalazł na wysokości szesnastego metra Jorge Felixa. Napastnik Piasta oddał precyzyjny strzał w dolny róg bramki i do asysty dorzucił gola. W drugiej części spotkania Pogoń stanęła przed szansą na zdobycie trafienia kontaktowego, ale z jedenastu metrów pomylił się Kamil Grosicki.

Jorge Felix był wiodącą postacią w ofensywie Piasta podczas meczu z Pogonią. Hiszpan rozegrał 85. minut i w tym czasie przebiegł 10,71 km. Zaliczył bramkę i asystę, a jego ogólny dorobek w tym sezonie ligowym to pięć goli i osiem asyst. 32-latek po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki.