Fornalik: Chcemy potwierdzić
dobrą formę

dowiedz się więcej

Sokołowski: Przy Okrzei
czujemy się mocni

dowiedz się więcej

Karnety
w niższych cenach!

dowiedz się więcej
Aktualności

Czerwiński: Chcemy się dobrze przygotować

17.01.2019 12:04:00
Czerwiński: Chcemy się dobrze przygotować

- Wiosną chcielibyśmy powtórzyć grę i wyniki z jesieni. Przede wszystkim chcemy się dobrze przygotować, bo to klucz do sukcesu na wiosnę - stwierdził Jakub Czerwiński, który z całym zespołem Piasta przebywa w Rybniku na pierwszym zimowym zgrupowaniu.

Po krótkich urlopach wracacie do treningów, trwa zgrupowanie. To jest problem wrócić w te sztywne ryzy wysiłku i ciężkiej pracy?
- Faktycznie w tym roku te urlopy były wyjątkowo krótkie. Mieliśmy dwa tygodnie na to, żeby odpocząć, troszeczkę zresetować głowy, fizycznie dać sobie szansę na regenerację i nabrać chęci do ciężkiej pracy, która nas czeka. Mamy taki okres, że nasypało troszeczkę śniegu... ale oczywiście nie może to nas deprymować czy też być dla nas wymówką przed ciężką pracą.

Każdy zawodnik wolałby jednak trenować na zielonym boisku…
- Zdecydowanie tak, każdy wolałby trenować na zielonym, dobrze przygotowanym boisku, ale mamy taki klimat, że musimy trenować na sztucznej murawie. Nic z tym nie zrobimy, mamy teraz zgrupowanie w Rybniku, gdzie odbywamy intensywne zajęcia, a później lecimy do Turcji, gdzie - mam nadzieję - te warunki do treningów stricte piłkarskich będą już odpowiednie.

Zaczynasz drugi rok w Piaście, 12 miesięcy temu dołączyłeś do Niebiesko-Czerwonych. Twoje oczekiwania zostały spełnione?
- Z całą pewnością uważam, że przyjście do Piasta było dobrą decyzją. Wszystko przez ten rok wyglądało tak, jak należy. Każdy związany z Piastem, osoba ze sztabu czy pracownik klubu robi najlepiej jak potrafi. To na pewno jest warte uwagi, że wszyscy, którzy tu pracują, kochają Piasta.

Ten rok był wielką huśtawką nastrojów. Najpierw walka o utrzymanie, a teraz nastroje są znacznie lepsze. Jak może wyglądać wiosna w waszym wykonaniu?
- Na pewno wiosną chcielibyśmy powtórzyć grę i wyniki z jesieni. Przede wszystkim chcemy się dobrze przygotować, bo to jest oczywiście klucz do sukcesu, dobrze przepracować ten dosyć nieprzyjemny okres, o którym wspominaliśmy na początku. Myślę, że wszyscy jesteśmy świadomi tego, że musimy wybiegać te kilometry teraz, żeby później dało to efekty. Jestem spokojny o nasze przygotowanie, a to że jesień była dla nas udana, może nam tylko pomóc.

Indywidualnie jakie masz oczekiwania lub plan? Żeby zespół był na podium, grał w pucharach, znalazł się w ósemce…?
- Oczywiście każdy ma marzenia i cele, na nowy rok ma swoje postanowienia, ale ja w tym momencie nie chcę o tym mówić. Pierwszym podstawowym celem będzie jak najszybsze zagwarantowanie sobie miejsca w pierwszej ósemce. Później będziemy chcieli punktować w każdym meczu. Myślę, że o celach i miejscach będziemy mogli rozmawiać dopiero po osiągnięciu pierwszego celu.

W Nowym Roku w nowej roli, powiększenie się rodziny i czas świąt to był szczególny czas…
- Tak, święta były fantastyczne, zupełnie inne niż poprzednie, więcej obowiązków, cudowna sprawa i to też jest dla mnie taki bodziec i dodatkowa motywacja do dalszej pracy.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA

wróć do listy

Zobacz także

Moc atrakcji podczas #PIAWPŁ
Aktualności

Moc atrakcji podczas #PIAWPŁ

17.08.2019 10:40:00
Już jutro znowu bronimy twierdzy Okrzei 20! Przy tej okazji już godzinę przed meczem na wszystkich kibiców będą czekały atrakcje.
dowiedz się więcej
Huk: Liczymy na naszych kibiców
Aktualności

Huk: Liczymy na naszych kibiców

17.08.2019 10:07:00
- Kluczem do sukcesu będzie nasza koncentracja. Ona w zupełności wystarczy, bo to, że oddamy swoje całe serca jest oczywiste - powiedział Tomas Huk.
dowiedz się więcej
Fakty przed #PIAWPŁ
Aktualności

Fakty przed #PIAWPŁ

16.08.2019 14:07:00
Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami dotyczącymi niedzielnego spotkania.
dowiedz się więcej
Nasz rywal: Wisła Płock
Aktualności

Nasz rywal: Wisła Płock

16.08.2019 13:29:00
Przedstawiamy kilka istotnych informacji o najbliższym rywalu Niebiesko-Czerwonych.
dowiedz się więcej

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy strategiczni
Złoty sponsor
Srebrny sponsor
Brązowy sponsor
Partnerzy