U-19: Druga wygrana z rzędu

04

Juniorzy Piasta Gliwice odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej. W sobotnie popołudnie pokonali Polonię Bytom 2-0 po golach Niedbały oraz Noworyty.

Początek meczu był bardzo spokojny z obu stron. Po kilkunastu minutach gospodarze wypracowali sobie przewagę w środku pola, co przyniosło pozytywny efekt w 25. minucie. Bardzo składną akcję zespołu zakończyło podanie Piwczyka do Niedbały, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie zespołowi Piasta Gliwice. Niebiesko-Czerwoni mogli podwyższyć wynik, ale sędzia dopatrzył się minimalnej pozycji spalonej przy akcji Noworyty. Na przerwę gliwiczanie schodzili z jednobramkową przewagą i kontrolą nad wydarzeniami na murawie. Po wznowieniu gry jej obraz się nie zmienił, gdyż gospodarze sprawnie operowali piłką. Polonia starała się wprowadzić chaos ostrymi wejściami i dyskusjami z arbitrem, który szybko utemperował ich zapędy kilkoma szybkimi żółtymi kartkami. Dopiero pod koniec rywalizacji gliwiczanie znów przycisnęli, co przyniosło piękną akcję dwójkową Piwczyka i Niedbały, lecz tym razem napastnik nieznacznie się pomylił. W doliczonym czasie gry Piast dopełnił formalności, a strzelcem drugiego gola, który ustalił wynik meczu był Noworyta. Wprowadzony po przerwie Brych wycofał futbolówkę do napastnika GKS-u, a ten spokojnie wpakował ją do pustej bramki. Drugie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Andrzeja Buchcika stało się faktem po końcowym gwizdku sędziego.

- Mecz odbył się w Gliwicach na boisku przy ulicy Lekarskiej.

- Sędzia łącznie aż pięć razy upomniał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami.

- Po pokonaniu w środę GKS-u Katowice (5-2) to drugie zwycięstwo z rzędu drużyny U-19.