Ozimek - Piast II 2-1. Gol Janczyka w rezerwach

02

Mimo trafienia Dawida Janczyka Piast Gliwice II przegrał w Ozimku 1-2. Beniaminek III ligi spotkanie kończył w osłabieniu.

Wpis na listę strzelców
1-0 - Podanie przed polem karnym do Mateusza Marca spowodowało, że zawodnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą i wykorzystał okazję.
1-1 - W doliczonym czasie I połowy Tomas Docekal zakręcił obrońcami i podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Dawida Janczyka, a ten nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy.
2-1 - Dawid Czapliński znalazł się przed bramkarzem Piasta i płaskim strzałem pokonał Szmatułę.

Spotkanie w skrócie
Gospodarze rozegrali dobre spotkanie, walcząc od pierwszej do ostatniej minuty. Na niewiele przełożyła się czerwona kartka dla zawodnika z Ozimka w końcówce meczu. Gliwiczanie mieli kilka dobrych okazji do zdobycia gola, ale tylko Dawid Janczyk zachował zimną krew w dogodnym momencie, co przełożyło się na wynik.

Poza obiektywem
- Na trybunach w Ozimku zameldowali się: Prezes Adam Sarkowicz, Dyrektor Zdzisław Kręcina oraz sztab trenerski z pierwszego zespołu razem z treneren Angelem Perezem Garcią na czele.

- Władze OZPN przekazały gospodarzom okolicznościowy puchar za awans do III ligi po 25 latach.

- Dawid Czapliński pięć minut po strzelonym golu został przez sędziego ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką

- W bramce zespołu z Ozimka wystąpił Marcin Feć, były zawodnik Piasta Gliwice.

Małapanew Ozimek – Piast II Gliwice 2-1 (1-1)
1-0 – Mateusz Marzec
1-1 – Dawid Janczyk
2-1 – Dawid Czapliński

Małapanew: Feć – Katzy, Baingo, Krzymiński, Riemann – Czapliński, Karabin (9. Włoch (90. Molendowski)), Marzec (86. Cembolista), Górniaszek – Borowiec (20. Romanowski), Meryk.

Piast II: Szmatuła – Mokwa, Osyra, Paskuda, Moskwik – Hadj Said, Hałgas (67. Kwaśniewski), Szeliga, Dziczek (60. Kubik) – Docekal (86. Czekański), Janczyk.

Żółte kartki: Czapliński, Włoch, Riemann, Meryk – Paskuda
Czerwona kartka: Czapliński