Ariel Mosór w jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy

30

W miniony piątek Niebiesko-Czerwoni pokonali na własnym stadionie Wartę Poznań 2-0 (1-0) w ramach 30. serii gier PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ariel Mosór został wyróżniony za swoją dobrą grę w defensywie i znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki.

Ariel Mosór po raz drugi w tym sezonie znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki. Obrońca Piasta zaliczył powrót do wyjściowej jedenastki i w piątkowym meczu spędził na boisku pełne 90 minut.

Podopieczni Aleksandara Vukovicia w ostatnich meczach są w bardzo dobrej formie. Po zwycięstwie z Zagłębiem Lubin i Pogonią Szczecin przyszedł czas na starcie z Wartą Poznań. W pierwszej połowie Niebiesko-Czerwoni kilka razy zagrozili bramce Jędrzeja Grobelnego. Najbliższej trafienia do siatki był Miłosz Szczepański, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Kiedy wydawało się, że po 45 minutach nie zobaczymy żadnej bramki piłkę na wolne pole do Kamila Wilczka posłał Tihomir Kostadinov. Napastnik Piasta doskonale zachował się w tej sytuacji i sprytnym strzałem pokonał bramkarza Warty otwierając wynik spotkania. W drugiej części meczu to Warciarze momentami przejmowali inicjatywę i atakowali bramkę Frantiska Placha. W tym spotkaniu nie mógł wystąpić kapitan Piasta, Jakub Czerwiński, który pauzował za żółte kartki. Pomimo tego świetną postawę w defensywie zachował cały blok obronny w składzie: Tomasz Mokwa, Tomas Huk, Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka. W drugiej połowie nie dopuścili do straty bramki. W końcówce spotkania zwycięstwo przypieczętował Grzegorz Tomasiewicz, który wykorzystał błąd bramkarza Warty i trafił na 2-0.