Warta - Piast 1-1. Wyjazdowy remis

28

W sobotnim meczu 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wjeździe z Wartą Poznań 1-1 (1-1). Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michael Ameyaw, a dla Zielonych trafił Kajetan Szmyt.

Spotkanie w skrócie:
- Ten mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie rywalizacji wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Kajetana Szmyta. Po tym golu do głosu doszli Niebiesko-Czerwoni, którzy dążyli do wyrównania i zyskali sporą przewagę. Starania podopiecznych Aleksandara Vukovicia przyniosły efekt w 23. minucie, kiedy to do siatki trafił Michael Ameyaw. W dalszej części pierwszej połowy gliwiczanie nie spuścili z tonu i starali się o koilejne trafienia. Do przerwy było jednak 1-1.
- W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. To Niebiesko-Czerwoni mieli przewagę. Dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie zdecydowanie więcej sytuacji. Bliski pokonania Jędrzeja Grobelnego byli między innymi Patryk Dziczek czy Damian Kądzior. Do końca meczu bramek jednak nie było.

Najważniejsze akcje:
3': Gol dla gospodarzy... Konrad Matuszewski przejął piłkę i dograł ją do Kajetana Szmyta, a ten wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Frantiska Placha - 1-0.
11': Ładna akcja Piasta, ale niestety uderzenie Ariela Mosóra było niecelne.
14': Mocne uderzenie Jorge Felixa, ale Jędrzej Grobelny zdołał złapać piłkę.
23': Alexandros Katranis zagrał za plecy obrońców do Jorge Felixa, który wślizgiem wyłożył piłkę do Michaela Ameyawa, a ten trafił do siatki z bliskiej odległości, doprowadzając do wyrównania! 1-1!
33': Patryk Dziczek zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale jego strzał został zablokowany.

54': Szybka kontra Niebiesko-Czerwonych zakończona strzałem Jorge Felixa. Piłka po uderzeniu Hiszpana odbiła się od obrońcy i wylądowała w rękach bramkarza miejscowych.
68': Mocny strzał Damiana Kądziora z rzutu wolnego, ale prosto w Jędrzeja Grobelnego.
70': Dobre dośrodkowania Damiana Kądziora z rzutu rożnego na głowę Patryka Dziczka, ale strzał pomocnika Piasta był niestety niecelny.
71': Przewaga Niebiesko-Czerwonych i kolejny strzał. Tym razem Grzegorz Tomasiewicz uderzał głową, ale obok bramki.
78': Dobra sytuacja Dario Vizingera, jednak napastnik Warty nie trafił w światło bramki.
82': Piast był bardzo blisko prowadzenia, ale Patryk Dziczek trafił w słupek. To mógł być decydujący gol.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał jednej zmiany w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. Od początku meczu zagrał Damian Kądzior, który zastąpił Serhija Krykuna. Podczas #WARPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed Słowakiem zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński oraz Alexandros Katranis. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Damian Kądzior, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Jorge Felix.
- W składzie Piasta zabrakło również kontuzjowanych Kamila Wilczka, Toma Hateleya i Szczepana Muchy.