Piast - Radomiak 2-3. Przegrana przy Okrzei 20

08

W piątkowym meczu 24. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na swoim stadionie z Radomiakiem Radom 2-3 (1-1).

Najważniejsze akcje:
5': Luka Vusković dopadł do odbitej piłki i uderzył na bramkę Piasta, nie dając szans Frantiskowi Plachowi na skuteczną interwencję - 0-1.
13': Dwie bardzo dobre interwencje Frantiska Placha. Bramkarz Piasta obronił strzał Lisandro Semedo oraz dobitkę Rafała Wolskiego.
31': Michał Chrapek przewracał się w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się pokazać na jedenasty metr. Wojciech Myć skorzystał jednak z wideoweryfikacji VAR i zmienił swoją decyzję z boiska.
33': Patryk Dziczek pewnie wykorzystał rzut karny! 1-1!
35': Przed szansą stanął Michael Ameyaw. Skrzydłowy Piasta oddał strzał, ale został zablokowany.
45+3': Michael Ameyaw mógł zdobyć gola do szatni. Skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych oddał mocny i płaski strzał, ale niestety tuż obok słupka.

57': Dośrodkowanie z lewej strony Radomiaka do Leonardo Rochy, a ten zdecydował się na strzał "nożycami" i pokonał Frantiska Placha - 1-2.
60': Dobra kombinacyjna akcja Niebiesko-Czerwonych! Na jej zakońćzenie Jorge Felix wyłożył piłkę do Michaela Ameyawa, który wbił piłkę do siatki, doprowadzając do remisu - 2-2!
75': Sędzia podyktował rzut karny po wideoweryfikacji VAR, a jedenastę na gola zamienił Lisandro Semedo - 2-3.

90+2': Patryk Dziczek nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał pomocnika Piasta został obroniony przez Gabriela Kobylaka.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał trzy zmiany w podstawowym składzie w porównaniu do ligowego spotkania z Ruchem Chorzów. Podczas #PIARAD wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców, Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Tomasz Mokwa. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Jorge Felix, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Fabian Piasecki.
- Do gry po kontuzji wrócił Damian Kądzior.
- Tomas Huk, Jakub Holubek i Szczepan Mucha nie zagrali z powodu urazów.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- W ramach akcji #ZauważOznaki, piłkarze Piasta Gliwice zagrali w wyjątkowych różowo-czarnych koszulkach, które mają zachęcić do zwracania uwagi na nietypowe, niecodzienne zjawiska lub zachowania, mogące świadczyć o tym, że nasi bliscy lub przyjaciele są ofiarami przemocy w rodzinie. Po zakończonym meczu zostaną wystawione na aukcje charytatywne, z których dochód zostanie przekazany na Fundację "Pomoc Kobietom i Dzieciom". Koszulki są symbolem. Tylko w ten sposób będzie można je nabyć i wesprzeć walkę z przemocą wobec kobiet.
- Zawodnicy Niebiesko-Czerwonych rozgrzewali się w koszulkach z hasłem #ZauważOznaki. Również w takich trykotach na murawę wyszła dziecięca eskorta.