Piast - Metalist 2-0. Zwycięstwo na koniec obozu

28
sty

W czwartym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice wygrał z Metalistem 1925 Charków 2-0 (1-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Serhij Krykun i Tom Hateley.

2': Grzegorz Tomasiewicz zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie było celne, ale bramkarz zdołał złapać piłkę
4': Dośrodkowanie Serhija Krykuna do Kamila Wilczka, ale ten strzelał z trudnej pozycji i nie trafił w światło bramki.
11': Dobra zespołowa akcja Piasta zakończona strzałem Miłosza Szczepańskiego zza pola karnego. Piłka nie wpadła jednak do siatki.
13': Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu rożnego do Tomasa Huka, ale piłka po strzale Słowaka przeleciała nad poprzeczką.
21': Serhij Krykun wykończył szybką akcję i wyprowadził Piasta na prowadzenie - 1-0!
22': Niecelne uderzenie Patryka Dziczka z dystansu.
27': Pewna interwencja Karola Szymańskiego po strzale z rzutu wolnego.
29': To mógł być drugi gol! Serhij Krykun dostał dobrą piłkę od jakuba Holubka i zbiegł ze skrzydła, oddając mocny strzał w długi róg. Niestety jego uderzenie było minimalnie niecelne.

32': Piłka w rękach Karola Szymańskiego. Bramkarz Piasta był dobrze ustawiony i obronił strzał z bliskiej odległości.

72': Świetne dośrodkowanie Toma Hateley'a do Piotra Urbańskiego, który oddał strzał głową. Bramkarz rywali z trudem wybił piłkę na rzut rożny.
76': Tihomir Kostadinov zagrał wzdłuż linii bramkowej do Michaela Ameyawa, ale piłka po jego strzale trafiła jedynie w boczną siatkę.

106': Sprytne uderzenie Toma Hateley'a z rzutu wolnego i Anglik podwyższa prowadzenie - 2-0!