Piast - Górnik 1-3. Nieudany start wiosny

10
lut

W sobotnim meczu 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Górnikiem Zabrze 1-3 (0-1). Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix.

Najważniejsze akcje:
6': Sprytne uderzenie Serhija Krykuna, ale piłka nie trafiła do siatki. Rzut rożny dla Piasta.
7': Spore zamieszanie w polu karnym po błędzie bramkarza gości, ale jeden z obrońców zdołał wybić piłkę tuż przed linią bramkową.
15': Szybka akcja gości zakończona strzałem Adriana Kapralika, który pokonał Karola Szymańskiego - 0-1.
29': Damian Rasak z dystansu, ale wysoko nad bramką.
36': Dobra próba Grzegorza Tomasiewicza, ale Daniel Bielica zdołał złapać piłkę.
42': Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora i jeszcze lepszy strzał głową Kamila Wilczka, ale Daniel Bielica zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

60': Adrian Kapralik dopadł do odbitej piłki i nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce - 0-2.
64': Pewna interwencja Karola Szymańśkiego po strzale Damiana Rasaka.
65': Lukas Podolski uderzył bardzo precyzyjnie zza pola karnego i podwyższył prowadzenie gości - 0-3.
70': Fabian Piasecki wygrał walkę o górną piłkę, ale nie zdołał skierować jej do siatki.
76': Michael Ameyaw stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale Daniel Bielica skutecznie interweniował.
82': Jorge Felix skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki - 1-3!

Sytuacja kadrowa:
- Podczas #PIAGÓR wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Karol Szymański. Przed nim zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński oraz Jakub Holubek. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Serhij Krykun i Damian Kądzior, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Kamil Wilczek.
- Po kontuzjach do gry wrócili Kamil Wilczek, Serhij Krykun i Tom Hateley.
- Fabian Piasecki zadebiutował w barwach Piasta Gliwice.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra wieczorka w Gliwicach.
- Tuż przed meczem Ariel Mosór odebrał statuetkę za Młodzieżowca Grudnia w PKO Bank Polski Ekstraklasie.