Niebiesko-Czerwoni na zgrupowaniach

20

Rozpoczęła się pierwsza w 2024 roku przerwa na mecze reprezentacji narodowych. Rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy ponownie wystartują pod koniec marca. Przedstawiciele Piasta Gliwice czyli, Ariel Mosór, Arkadiusz Pyrka i Tihomir Kostadinov wyjechali na zgrupowania swoich reprezentacji.

Ariel Mosór to stały bywalec w reprezentacji Polski U-21. Młody obrońca Piasta ma na koncie już 15 występów w tej kadrze i jest ważnym elementem w układance trenera Adama Majewskiego. Ariel wystąpił we wszystkich pięciu meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy U-21 2024, w których zdobył dwie bramki.

Drugim reprezentantem Piasta Gliwice w Polsce U-21 jest Arkadiusz Pyrka. 21-latek swój debiut w kadrze do lat 21 zaliczył 23 września 2022 roku pod wodzą Michała Probierza w meczu z Grecją. Wcześniej był regularnym kadrowiczem w drużynie U-20 Miłosza Stępińskiego. Jak na razie Arek uzbierał dziewięć występów w reprezentacji Polski U-21.

Już w czwartek, 21 marca młodzieżowcy Piasta Gliwice staną przed szansą na zaliczenie kolejnych występów. Biało-Czerwoni powalczą w kolejnym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy U-21. O 17:30 rozpocznie się ich wyjazdowe spotkanie z Izraelem, z którym w listopadzie udało im się wygrać 2-1. Pięć dni później Polacy zagrają na Stadionie Śląskim z Bułgarią.

Na zgrupowanie reprezentacji narodowej wyjechał również pomocnik Piasta, Tihomir Kostadinov. Trener Macedonii Północnej po raz kolejny zdecydował się powołać 28-latka, który po ciężkiej kontuzji wrócił do regularnego grania. Tiho otrzymał szansę pokazania się w narodowych barwach już podczas listopadowej przerwy reprezentacyjnej w ubiegłym roku. Pojawił się na murawie w 75. minucie w prestiżowym meczu z Anglią.

Tym razem kadra Blagoja Milevskiego rozegra dwa spotkania towarzyskie podczas zgrupowania w Turcji. Pierwsze z nich odbędzie się w piątek, 22 marca o 15:30. Na początek Macedończycy zmierzą się z Mołdawią, a trzy dni później czeka ich starcie z Czarnogórą.