Ich ostatni mecz: Wisła Kraków

23
lip
Wisła Kraków poprzedni mecz zagrała z beniaminkiem T-Mobile Ekstraklasy – Górnikiem Łęczna. Oto jak prezentowała się drużyna Franciszka Smudy na tle podopiecznych Jurija Szatałowa:

Początek spotkania w Łęcznej był wyrównany, lecz przewagę w ofensywie miała drużyna gospodarzy potwierdzając to strzałem Tomasza Nowaka na bramkę Białej Gwiazdy. Kolejne próby zdobycia gola zostały skutecznie przyblokowane przez obrońców przyjezdnych.

Przez pewien czas optycznie lepiej prezentowali się piłkarze z Krakowa, ale to Zielono-czarni przeprowadzili kila groźnych kontr, z których przynajmniej jedna mogła zakończyć się bramką.

Chwila radości fanów z Łęcznej przypadła na dwudziestą siódmą minutę, gdy Nowak popisał się świetnym uderzeniem. Piłka pomimo interwencji bramkarza „Wiślaków” wpadła do siatki gości.

Tylko do czterdziestej pierwszej minuty Łęcznianie mogli cieszyć się z prowadzenia, bo chwilę później, po dośrodkowaniu Semira Stilicia na listę strzelców wpisał się Maciej Sadlok. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1-1. W drugiej połowie obie jedenastki miały okazje na podwyższenie wyniku spotkania, jednak brakowało ostatecznego wykończenia akcji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów i wynik z pierwszej odsłony nie uległ zmiany.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1-1 (1-1)
1-0 – Nowak, 28 min.
1-1 – Sadlok, 41 min.

Górnik: 1. Silvio Rodić - 22. Łukasz Mierzejewski, 23. Maciej Szmatiuk, 24. Tomislav Božić, 2. Patrik Mráz - 15. Grzegorz Bonin, 20. Lukáš Bielák, 18. Przemysław Kaźmierczak, 7. Tomasz Nowak, 19. Miroslav Božok (90, 16. Wojciech Kalinowski) - 10. Paweł Buzała (55, 9. Sebastian Szałachowski).

Wisła: 22. Michał Buchalik - 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki, 5. Dariusz Dudka, 4. Maciej Sadlok - 10. Łukasz Garguła (61, 11. Emmanuel Sarki), 34. Alan Uryga, 7. Maciej Jankowski, 18. Semir Štilić, 9. Rafał Boguski (74, 29. Tomasz Zając) - 23. Paweł Brożek.

żółte kartki: Bielák - Štilić, Głowacki.

sędzia: Szymon Marciniak (Płock).