Cracovia - Piast 1-1. Remis w Krakowie

21
sie

W poniedziałkowym meczu 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Cracovią 1-1 (0-1). Dla Niebiesko-Czerwonych trafił Patryk Dziczek, a dla Pasów Benjamin Kallman.

Spotkanie w skrócie:
- To była intensywna pierwsza połowa gry. Więcej z gry mieli Niebiesko-Czerwoni, którzy próbowali dłużej rozgrywać piłkę, a także stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich. Podopieczni Aleksandara Vukovicia mieli dobrą okazję już na początku meczu, ale Sebastian Madejski skutecznie wybronił strzał Ariela Mosóra. Bramkarz miejscowych dobrze spisał się też po uderzeniu Michała Chrapka, który mógł trafić do siatki po podaniu Grzegorza Tomasiewicza. Co nie udało się Niebiesko-Czerwonym, udało się gospodarzom, którzy tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Benjamina Kallmana.
- W drugiej połowie Piast dążył do wyrównania. Gliwiczanie atakowali i stwarzali zagrożenie pod bramką Sebastiana Madejskiego. Bramkarz gospodarzy był jednak bardzo dobrze dysponowany i nie dał się pokonać aż do doliczonego czasu gry. Wtedy to rzut karny na bramkę zamienił Patryk Dziczek.

Najważniejsze akcje:
10': Dobra sytuacja Piasta. Ariel Mosór znalazł się niepilnowany w polu karnym i próbował skierować piłkę do siatki, ale bramkarz gospodarzy popisał się skuteczną interwencją.
13': Jani Atanasov mocno uderzył zza pola karnego, ale Frantisek Plach zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
33': Patryk Makuch wygrał pojedynek główkowy i oddał strzał na bramkę Frantiska Placha. Bramkarz Piasta nie musiał interweniować, ponieważ piłka przeleciała obok słupka.
40': Świetna piłka od Grzegorza Tomasiewicza do Michała Chrapka, ale pomocnik Piasta nie zdołał pokonać bramkarza miejscowych płaskim strzałem.
44': Szybka akcja miejscowych. Benjamin Kallman dopadł do wybitej piłki, wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i oddał płaski strzał, którym nie dał szans Frantiskowi Plachowi - 1-0.

57': Michael Ameyaw dograł ze skrzydła do Michała Chrapka, który oddał strzał bez przyjęcia, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.
66': Mocne uderzenie z dystansu Grzegorza Tomasiewicza, ale niestety nad bramką.
73': Jorge Felix znalazł się w świetnej sytuacji, ale przegrał pojedynek sam na sam z Sebastianem Madejskim. Było bardzo blisko wyrównania.
80': Michał Rakoczy uderzył z rzutu wolnego, ale jednak trafił w mur.

87': Mocny strzał Patryka Dziczka i znów blisko wyrównania. Tym razem Benjamin Kallman wybił piłkę z linii bramkowej.

90+4': W polu karnym faulowany był Ariel Mosór, a jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Dziczek! 1-1!

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković nie dokonał ani jednej zmiany w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. W Krakowie wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed Słowakiem zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński oraz Alexandros Katranis. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Serhij Krykun, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Jorge Felix.
- W składzie Piasta zabrakło kontuzjowanych Kamila Wilczka, Szczepana Muchy i rehabilitującego się Tihomira Kostadinova. W Krakowie nie pojawił się również Tomas Huk.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, mieszczącym się przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie.
- Na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców Niebiesko-Czerwonych, która głosno wspierała zespół Piasta przez całe spotkanie.
- Żółte kartki poza boiskiem otrzymali członkowie sztabu Piasta - trener Aleksandar Vuković oraz kierownik Adam Fudali.