Piast z nominacjami
na piłkarza maja

dowiedz się więcej

Parzyszek: To
niesamowite uczucie

dowiedz się więcej
Z klubu

Tomasz Mokwa wrócił do Piasta

08.08.2018 13:55:00
Tomasz Mokwa wrócił do Piasta

Informujemy, Tomasz Mokwa został zawodnikiem Piasta Gliwice. 25-latek podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2019 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

- Cieszę się, że podpisałem kontrakt z Piastem. To bardzo miłe uczucie znów być w Gliwicach. Wróciły dobre wspomnienia związane z tym miejscem. Teraz trzeba skupić się na tym, aby w przyszłości były one jeszcze lepsze. Swoją postawą na boisku chciałbym podziękować klubowi za zaufanie - powiedział Tomasz Mokwa po podpisaniu kontraktu.

Mokwa występował w Piaście w latach 2014-17. W barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 59 spotkań, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował cztery asysty. W sezonie 2015/16 razem w gliwickim zespołem został wicemistrzem Polski.

- Od mojego odejścia z Piasta minął tylko rok, ale widać duże zmiany na plus. Poprawiła się organizacja klubu, a jakość drużyny wzrosła, więc wszystko idzie w dobrym kierunku. Wyniki z tego sezonu pokazują, jaki potencjał drzemie w tej drużynie - dodał.

- Zdecydowaliśmy się na ten transfer i myślę, że to jest dobry ruch. Trzy tygodnie temu Tomek zgodził się na to, aby uczestniczyć z nami w treningach. Sztab szkoleniowy miał czas, aby wyrobić sobie o nim opinię. Muszę powiedzieć, że w porównaniu z innymi testowanymi zawodnikami na tę pozycję, to właśnie on wypadł najlepiej. Znamy jego możliwości i wiemy, na co go stać. Sądzę, że przyjdzie czas, w którym nam pomoże - skomentował Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Ostatni sezon 25-letni zawodnik spędził w GKS-ie Katowice. Na zapleczu Lotto Ekstraklasy rozegrał sześć spotkań.

GKS Piast SA 

wróć do listy

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy strategiczni
Partnerzy techniczni
Złoty sponsor
Srebrny sponsor
Brązowy sponsor
Partnerzy