Piast z nominacjami
na piłkarza maja

dowiedz się więcej

Parzyszek: To
niesamowite uczucie

dowiedz się więcej
Z klubu

Patryk Sokołowski zawodnikiem Piasta!

21.06.2018 09:55:00
Patryk Sokołowski zawodnikiem Piasta!

Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Patryk Sokołowski. 23-latek podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2020 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

- Cieszę się, że trafiłem do Piasta. Klub był konkretny i bardzo szybko dopięliśmy szczegóły - powiedział Patryk Sokołowski po podpisaniu kontraktu.

- Grałem już w niższych ligach, a teraz przyszedł czas na Ekstraklasę. Całe życie gra się po to, aby występować na najwyższym szczeblu i mam nadzieję, że przekonam do siebie trenerów. Zrobię wszystko, żeby grać. Konkurencja na mojej pozycji jest duża, ale będę dawał z siebie sto procent. Wszystko zweryfikuje boisko - dodał 23-letni środkowy pomocnik.

Patryk Sokołowski jest wychowankiem warszawskiej Legii. W przeszłości występował również w Zniczu Pruszków, Olimpii Elbląg oraz Wigrach Suwałki, skąd trafił do Piasta. W ubiegłym sezonie w barwach pierwszoligowca rozegrał 33 mecze, w których zdobył gola i zaliczył jedną asystę.

Sokołowski może pochwalić się dobrymi statystykami w grze defensywnej. W ubiegłym sezonie nowy nabytek Piasta miał najwyższą skuteczność odbiorów piłki wśród środkowych pomocników oraz drugą skuteczność spośród wszystkich zawodników Nice 1. ligi. 23-letni pomocnik został również sklasyfikowany na czwartej pozycji w statystyce przejęć piłek na połowie rywala oraz szósty w kategorii pojedynków w obronie.

- Od dłuższego czasu obserwowaliśmy Patryka. Wiemy, że cechuje go bardzo dobra gra w defensywie, szczególnie w elemencie odbioru piłki. To zawodnik, który świetnie czyta grę oraz potrafi zagrać otwierającą piłkę. Patryk jest młody, ma duży potencjał i jeszcze wszystko przed nim - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

GKS Piast SA

wróć do listy

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy strategiczni
Partnerzy techniczni
Złoty sponsor
Srebrny sponsor
Brązowy sponsor
Partnerzy