Wypożyczeni: Kolejne mecze Niebiesko-Czerwonych

17

Podczas gdy przy Okrzei toczył się emocjonujący pojedynek Piasta z Sandecją, nie próżnowali również wypożyczeni z Gliwic zawodnicy. Kacper Będzieszak znalazł się w wyjściowej jedenastce, natomiast Tomasz Okraszewski, Dominik Czekański, Maciej Szymkowiak i Edvinas Gridvainis w końcówce pomogli swoim drużynom, wstając z ławki rezerwowych.

Bartosz Waleńcik -> Drutex-Bytovia Bytów

Obrońca wciąż zmaga się z kontuzją mięśnia dwugłowego uda. Uraz wyłącza go z treningów już ponad miesiąc. Pod jego nieobecność Drutex zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 2-2.

Igor Sapała -> Raków Częstochowa
W związku z powołaniami Jakuba Łabojki i Mateusza Lisa do młodzieżowych kadr, za częstochowianami dwutygodniowa przerwa od ligowych rozgrywek. Mieli więc sporo czasu, aby przygotować się do piątkowego meczu z Ruchem. Wyjazdu do Chorzowa nie mogą jednak zaliczyć do udanych, ponieważprzegrali 0-1. Igor Sapała przesiedział całe 90 minut na ławce rezerwowych.

Marcin Ruda -> GKS 1962 Jastrzębie
Pomocnik nie ma najmniejszego kłopotu, aby złapać się do meczowej osiemnastki, jednak tym razem znalazł się na ławce rezerwowych. Z tej perspektywy oglądał jak jego koledzy przerywają serię bez zwycięstwa, wygrywając z Siarką Tarnobrzeg 2-0.

Dominik Czekański -> BKS Stal Bielsko Biała
W sobotę bielszczanie zmierzyli się na wyjeździe z Piastem Żmigród. Po meczu pełnym walki zremisowali 0-0. Dominik Czekański pojawił się na murawie zaledwie na kilka minut.

Tomasz Okraszewski -> Unia Turza Śląska
W niedzielę piłkarzy Unii odwiedził trzecioligowy beniaminek KS Stilon Gorzów. Mecz zakończył się remisem 1-1, a wypożyczony z Piasta zawodnik na murawie pojawił się dopiero po przerwie.

Maciej Szymkowiak -> Stal Brzeg
Niedzielnym popołudniem brzeżanie zaliczyli swoją trzecią wyjazdową porażkę z rzędu. Tym razem okazali się słabsi od rezerw Górnika Zabrze. Szymkowiak rozpoczął spotkanie w roli rezerwowego, ale na boisku pojawił się już po nieco ponad godzinie gry.

Kacper Będzieszak -> Elana Toruń
Obrońca jest pewnym punktem pierwszego składu trzecioligowej Elany. W ten weekend torunianie zgodnie z oczekiwaniami pokonali Energetyk Gryfino. Będzieszak rozegrał solidny mecz w defensywie, podobnie jak jego koledzy z formacji obronnej.

Edvinas Girdvainis -> Tom Tomsk
Ostatnie kilkanaście dni Litwin spędził na zgrupowaniu reprezentacji swego kraju, dlatego też w sobotę rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Szkoleniowiec wpuścił go na boisko dopiero pod koniec meczu.