Wypożyczeni: Kolejne 90 minut Girdvainisa

14
<p style="\"text-align:" justify;\"=""> Za nami pierwszy w tym sezonie weekend, w którym rozgrywano spotkania na wszelkich poziomach rozgrywkowych. Do boju ruszyły rozgrywki III oraz IV ligi. O punkty zawalczyli więc wszyscy wypożyczeni z Piasta zawodnicy. Którzy poradzili sobie najlepiej?

Bartosz Waleńcik -> Drutex-Bytovia Bytów

Za piłkarzami Drutexu naprawdę dobry tydzień. Najpierw niespodziewanie wyeliminowali z rPucharu Polski Lechię Gdańsk, a w sobotę po bramce w ostatniej minucie zdobyli komplet punktów w starciu z chorzowskim Ruchem. W środowym meczu z czwartym zespołem ubiegłego sezonu Lotto Ekstraklasy wypożyczony z Piasta obrońca po raz pierwszy znalazł się w osiemnastce. Nie dostał jednak swojej szansy na boisku. W weekend zabrakło go już w składzie.

Igor Sapała -> Raków Częstochowa
W tę sobotę częstochowianie zanotowali pierwszą porażkę po powrocie na zaplecze Lotto Ekstraklasy. O tyle bolesną, że decydującego gola stracili w ostatnich minutach spotkania z Chojniczanką Chojnice. Igor Sapała spędził całe starcie na ławce rezerwowych.

Marcin Ruda -> GKS 1962 Jastrzębie
Zespół z Jastrzębia nie będzie wspominał tego weekendu najlepiej. GKS stracił swoje pierwsze punkty w II lidze, remisując z Błękitnymi Stargard. Marcin Ruda po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w wyjściowym składzie, a na boisku spędził pełne 90 minut.

Aleksander Sopel -> Gwardia Koszalin
Wypożyczony z Piasta zawodnik znalazł się poza meczową osiemnastką na wyjazdowy mecz Gwardii w Elblągu. Pod jego nieobecność koszalinianie przegrali 0-2.

Łukasz Niemiec -> Gwarek Tarnowskie Góry
Pomocnik ponownie znalazł się w meczowej osiemnastce, lecz nie dostał szansy pokazania się na boisku. 20-latek regularnie siada na ławce rezerwowych, konkurencja na jego pozycji jest jednak niezwykle wysoka. Trzecioligowy beniaminek zremisował na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra 1-1.

Tomasz Okraszewski -> Unia Turza Śląska
Tak jak przed tygodniem, taki i w sobotnim starciu ze Stalą Brzeg wypożyczony z Piasta zawodnik spędził pełne 90 minut na ławce rezerwowych.

Maciej Szymkowiak -> Stal Brzeg
Drugi mecz Stali, drugie pewne zwycięstwo i drugi występ Macieja Szymkowiaka od pierwszej minuty. Pomocnik przebojem wdarł się do drużyny, otrzymując sporą dozę zaufania od szkoleniowca trzecioligowca. Odpłaca się za to dobrymi występami.

Kacper Będzieszak -> Elana Toruń
Na inaugurację sezonu 2017/2018 w III lidze Elana wygrała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Co ciekawe oba gole dla torunian zdobył były gracz Piasta Daniel Kraska. Drobną cegiełkę dołożył do tego także Będzieszak, który pojawił się na boisku w 88. minucie.

Edvinas Girdvainis -> Tom Tomsk
Litwin ponownie znalazł się w wyjściowym składzie, tym razem szkoleniowiec Tomu Tomsk widział go jednak na prawej obronie. Defensor spędził na murawie pełne 90 minut, ale nie może być zadowolony. Jego zespół przegrał przed własną publicznością z Szynnikiem Jarosław 1-3, przez co przerwał serię zwycięstw.