Wypożyczeni: 90 minut Będzieszaka i Sapały

20
W niektórych z niższych polskich lig runda jesienna skończyła się już w ten weekend, a grający w nich piłkarze mogą udać się na zasłużone urlopy. Ostatni mecz w 2017 roku mają już za sobą między innymi Dominik Czekański czy Maciej Szymkowiak. Jak w meczach swoich drużyn poradzili sobie zawodnicy wypożyczeni z Piasta?

Bartosz Waleńcik -> Drutex-Bytovia Bytów
Obrońca powoli powraca do zdrowia. Jego rehabilitacja postępuje w dobrym kierunku, jednak w ten weekend nie był jeszcze w stanie pomóc swoim kolegom na boisku. Bez jego pomocy Drutex-Bytovia zdołała wywieźć komplet punktów z Olsztyna. Bytowianie zwyciężyli ze Stomilem 1-0.

Igor Sapała -> Raków Częstochowa
To już drugi mecz z rzędu, który 22-latek rozpoczął od pierwszej minuty. Dobra forma oraz praca zaowocowały zaufaniem ze strony Marka Papszuna i miejscem w wyjściowej jedenastce nawet pomimo powrotu Jakuba Łabojki. Pomocnik spędził na murawie pełne 90 minut, w tym czasie oglądając żółtą kartkę, a jego Raków zremisował 1-1 z plasującą się wyżej w ligowej tabeli Miedzią Legnica.

Marcin Ruda -> GKS 1962 Jastrzębie
21-latka ponownie zabrakło w meczowej osiemnastce na ligowy mecz jastrzębian. I bez niego beniaminek zdołał pokonać na wyjeździe MKS Kluczbork dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera. To już szósta wygrana GKS-u z rzędu.

Aleksander Sopel -> Gwardia Koszalin
Tym razem wypożyczony z Piasta zawodnik spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Koszalinianie w przedostatnim meczu przed własną publicznością podzielili się punktami ze Zniczem Pruszków. Za tydzień zmierzą się jeszcze z ŁKSem Łódź.

Dominik Czekański -> BKS Stal Bielsko Biała
W ostatnim ligowym starciu zaplanowanym na 2017 rok, bielszczanie zremisowali przed własną publicznością ze Skrą Częstochowa 0-0. Dominik Czekański, któremu zimą kończy się wypożyczenie spędził na murawie kwadrans. Wpuszczony w drugiej połowie do ataku nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na korzyść swojego zespołu.

Tomasz Okraszewski -> Unia Turza Śląska
Pomocnik dołożył swoja cegiełkę do zwycięstwa turzan z plasującym się nieco wyżej w tabeli Rekordem Bielsko Biała. Dzięki tej wygranej piłkarze Unii mają spore szanse spędzić przerwę zimową poza strefą spadkową. W tym celu muszą pokonać w zaległym spotkaniu ostatnią w tabeli Polonię Głubczycę. Po tym weekendzie mogą być z siebie jednak zadowoleni. Solidna wygrana 3-0 pozwala optymistycznie myśleć w przyszłość. Okraszewski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale na boisku pojawił się jeszcze przed przerwą. Spędził na nim prawie 40 minut, a w końcówce zastąpił go Konrad Powała.

Maciej Szymkowiak -> Stal Brzeg
W swoim ostatnim spotkaniu rundy jesiennej brzeżanie przegrali z rezerwami Zagłębia Lubin 1-2. Maciej Szymkowiak rozpoczął te zawody na ławce rezerwowych, ale swoją szanse otrzymał w 70. minucie. Nie zdołał już odmienić losów tego spotkania. |

Kacper Będzieszak -> Elana Toruń
W sobotę podopieczni Rafała Góraka przedłużyli zwycięską serię pokonując na wyjeździe KP Starograd Gdański 2-1. Kacper Będzieszak rozegrał pełne 90 minut na boku obrony. Zarówno wypożyczony z Piasta defensor, jak i cały zespół Elany mogą być z siebie zadowoleni. To już siódma wygrana torunian  z rzędu, co sprawia, że na półmetku sezonu są największym pretendentem do awansu do drugiej ligi.

Edvinas Girdvainis -> Tom Tomsk
To nie był najlepszy weekend dla piłkarzy i kibiców z Tomska. Ich zespół przegrał na wyjeździe z FK Chimki 1-3 przez co kolejny tydzień spędzi w strefie spadkowej. Edvinas Girdvainis nie mógł wystąpić w tym spotkaniu z powodu nadmiaru żółtych kartek.