Piast na pierwszym zgrupowaniu

dowiedz się więcej

Murawski i Wilczek
przy Okrzei 20

dowiedz się więcej

Fornalik: Mamy
wszystko zaplanowane

dowiedz się więcej
Aktualności

Valencia: Jesteśmy pozytywnie naładowani

30.07.2018 21:49:00
Valencia: Jesteśmy pozytywnie naładowani

- Niczego nam nie trzeba jak właśnie zwycięstw już na wstępie, dzięki temu jesteśmy pozytywnie naładowani przed najbliższym meczem na Okrzei. Mimo potwornego zmęczenia już mogę powiedzieć, że nie mogę się doczekać meczu z Zagłębiem Lubin - powiedział Joel Valencia po wygranym spotkaniu z Pogonią Szczecin.

Joel, ostatnim razem przy okazji udzielania wypowiedzi przed meczem żartowałeś, że idzie wam dobrze dzięki dobrej pogodzie. Patrząc na skwar w Szczecinie, możemy uznać, że sporo prawdy w tym żarcie....
- Chyba będę musiał częściej żartować! (śmiech) Faktycznie, wystarczy trochę więcej słońca i od razu cieszymy się grą. Wspomniałem też, że nasza dobra dyspozycja bierze się z pewności siebie. Sądzę, że to jest główny powód drugiego z rzędu zwycięstwa. Osobiście odczułem, że trener mi ufa i to sprawia, że moja forma wzrasta.

O ile pierwsza połowa szła po waszej myśli, tak w drugiej mimo utrzymania korzystnego wyniku, gra nie mogła się podobać...
- Racja. W pierwszej połowie potrafiliśmy znaleźć sobie miejsce na boisku, między nami była bardzo dobra komunikacja i dwie groźne akcje zamieniliśmy razem z Mateuszem Makiem na bramki. W drugiej połowie poczuliśmy - standardowo przy takim wyniku - więcej luzu, przez który podświadomie sie cofnęliśmy. W drugiej połowie czuliśmy większy nacisk rywala, ale ostatecznie nie pozwoliliśmy im na ani jeden punkt.

Jakie znaczenie ma dla was udany początek?
- Ogromne, naprawdę dobry start ma znaczenie szczególnie po tak fatalnym minionym sezonie. Niczego nam nie trzeba jak właśnie zwycięstw już na wstępie, dzięki temu jesteśmy pozytywnie naładowani na najbliższy mecz na Okrzei. Mimo potwornego zmęczenia już mogę powiedzieć, że nie mogę się doczekać meczu z Zagłębiem Lubin.

Czy wiesz, że po raz ostatni na tym stadionie wygraliśmy ponad pięć lat temu?
- Rzeczywiście! Ostatnio dziennikarze mi to uświadomili, ale powiedziałem im: "Historia nie ma znaczenia. Jedziemy do Szczecina zagrać dobry mecz i wygrać." No i tak się stało!

Biuro Prasowe
GKS Piast SA

wróć do listy

Zobacz także

Czerwiński: Chcemy się dobrze przygotować
Aktualności

Czerwiński: Chcemy się dobrze przygotować

17.01.2019 12:04:00
- Przede wszystkim chcemy się dobrze przygotować, bo to klucz do sukcesu na wiosnę - zaznaczył Jakub Czerwiński, obrońca Piasta Gliwice.
dowiedz się więcej
Transmisja gry z Jastrzębiem w Piast TV
Z klubu

Transmisja gry z Jastrzębiem w Piast TV

16.01.2019 17:00:00
W piątek 18 stycznia odbędzie się zamknięta gra kontrolna z GKS-em Jastrzębie. Będzie można ją obejrzeć na PiastGliwiceTV.
dowiedz się więcej
Z Lechem Poznań w (Super) Piątek
Aktualności

Z Lechem Poznań w (Super) Piątek

16.01.2019 10:48:00
W 22. kolejce Piast Gliwice zagra u siebie z Lechem Poznań. Mecz odbędzie się w piątek, 15 lutego o godzinie 20:30.
dowiedz się więcej
Dzięki karnetowi wiesz pierwszy!
Z klubu

Dzięki karnetowi wiesz pierwszy!

14.01.2019 18:10:00
Już 21.01 rusza sprzedaż karnetów na II część sezonu oraz rundę finałową Lotto Ekstraklasy 2018/2019!
dowiedz się więcej

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy strategiczni
Partnerzy techniczni
Złoty sponsor
Srebrny sponsor
Brązowy sponsor
Partnerzy