Statystyki meczu Lechia - Piast

20
lut

W 23. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2-0. Swoje zwycięstwo Niebiesko-Czerwoni przypieczętowali w drugiej części gry po bramkach Mateusza Szczepaniaka i Michala Papadopulosa.

W spotkaniu rozegranym na Stadionie Energa Gdańsk dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze gospodarzy, a to przełożyło się na liczbę podań. Biało-Zieloni wymienili ich bowiem aż 500. Niebiesko-Czerwoni mieli ich mniej - 444.

Początkowo gdańszczanie stwarzali też więcej sytuacji strzeleckich, ale w ostatnim kwadransie meczu szala przechyliła się na korzyść gliwiczan, którzy pomiędzy 75 a 90 minutą pięciokrotnie uderzali na bramkę rywali.

Warto przyjrzeć się też indywidualnym statystykom, w których Niebiesko-Czerwoni również wypadli korzystnie. Tym razem pod lupę wzięliśmy jednego z nowych piłkarzy, którzy zimą trafili do Piasta. Tomasz Jodłowiec - bo o nim mowa - rozegrał pełne 90 minut oraz popisał się asystą przy bramce Mateusza Szczepaniaka. Środkowy pomocnik trzy razy uderzał na bramkę rywali oraz zaliczył 54 podania, z których 40 było celnych (74%).

Jodłowiec wygrał 28 na 38 pojedynków (74%). Najwięcej starć zanotował z Simeonem Sławczewem, z którym mierzył się 11 razy. W dziesięciu przypadkach okazywał się lepszy od swojego rywala.