ME U-21: Zwycięstwo Polski na inaugurację turnieju

16
cze

Biało-Czerwoni z Patrykiem Dziczkiem w składzie pokonali Belgię 3-2 w pierwszym meczu Mistrzostw Europy U-21. Podopieczni Czesława Michniewicza udanie zainaugurowali turniej.

Całe spotkanie w pierwszym meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 21 rozegrał piłkarz Piasta Gliwice Patryk Dziczek. Reprezentacja Polski dobrze rozpoczęła turniej pokonując na inauguracje zmagań rówieśników z Belgii 3-2. Dziczek dobrze wywiązał się z zadań defensywnych, ponieważ zanotował kilka udanych przechwytów i odbiorów.

Po nerwowym początku, po którym Belgowie wyszli na prowadzenie, reprezentanci polskiej młodzieżówki uspokoili swoje poczynania i zaczęli przystępować do akcji w ataku. Najpierw bierność rywali wykorzystał Szymon Żurkowski, który strzałem z daleka pokonał bramkarza Czerwonych Diabłów.

Tuż po przerwie Polacy prowadzili po bramce Bielika z rzutu rożnego. Dwubramkowa przewaga stała się faktem po tym, jak dobre dogranie Żurkowskiego na bramkę zamienił Sebastian Szymański. Na pięć minut przed końcem Belgowie zdołali zdobyć bramkę kontaktową, ale to jak się okazało był ostatni zryw tego spotkania otwarcia.