Hutnik - Piast 2-2. Remis w sparingu

02

W sobotnim spotkaniu sparingowym Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 2-2 (0-0). W szeregach Niebiesko-Czerwonych wystąpili zawodnicy, którzy w ostatnim czasie grali mniej. Bramki dla podopiecznych Waldemara Fornalika strzelili Paweł Tomczyk i Michał Rakowiecki.

Spotkanie w skrócie
- Na początku meczu Niebiesko-Czerwoni mocno zaatakowali swoich rywali i po pięciu minutach mogli prowadzić. Podopieczni Waldemara Fornalika kontrolowali wydarzenia na boisku, dłużej utrzymując się przy piłce. Gospodarze próbowali atakować, ale poza trzema strzałami z dystansu, nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

- Na początku drugiej części gry miejscowi byli blisko wyjścia na prowadzenie, ale nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji. To zemściło się dość szybko, bo już w 53. minucie, gdy Paweł Tomczyk nie dał szans bramkarzowi krakowskiego zespołu i otworzył wynik rywalizacji. Chwilę później Gerard Badia mógł podwyższyć wynik, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze dążyli do odrobienia strat, a ich wysiłek opłacił się w 63. minucie rywalizacji, gdy ładną akcję Hutnika strzałem w długi róg wykonał Krzysztof Świątek. Pod koniec spotkania obie drużyny zdobyły po jednej bramce i mecz zakończył się remisem 2-2.

Najważniejsze wydarzenia
3' : Piast był bliski objęcia prowadzenia. Mateusz Mak zagrał wzdłuż bramki do Pawła Tomczyka, ale podanie przeciął jeden z obrońców Hutnika, który prawie trafił do własnej siatki.
4' : Dobre dośrodkowanie Gerarda Badii z rzutu rożnego na głowę Tomasza Jodłowca, ale uderzenie pomocnika Niebiesko-Czerwonych było niecelne.
9' : Gerard Badia zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale bramkarz Hutnika pewnie obronił ten strzał.
12' : Akcja gospodarzy. Tomasz Jaklik wbiegł w pole karne i zdecydował się na uderzenie w kierunku bramki. Jego strzał był jednak niecelny.
27' : Dariusz Gawęcki zdecydował się na strzał z dystansu, jednak jego uderzenie dobrze wybronił Karol Dybowski.
30' : Precyzyjne dośrodkowanie Gerarda Badii do Mateusza Maka, ale skrzydłowy Piasta nie zdołał trafić do siatki.
35' : Było groźnie pod bramką Piasta. W porę interweniował jednak Uros Korun, który wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.
45' : Dobra sytuacja Piasta! Karol Stanek uderzył z powietrza, ale dobrze interweniował bramkarz Hutnika.

50' : Wiktor Nowak znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym Piasta i zdecydował się na strzał. Zawodnik miejscowych uderzył jednak w słupek.
53' : Potężne uderzenie Pawła Tomczyka i Piast wychodzi na prowadzenie. Piłka po strzale napastnika Piasta odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki! Bardzo ładne trafienie - 0-1!
63' : Patryk Sokołowski został faulowany w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenastkę, której nie wykorzystał jednak Gerard Badia. Kapitan Piasta przestrzelił.
65' : Krzysztof Świątek otrzymał dobre podanie i zdecydował się na strzał bez przyjęcia. Karol Dybowski nie miał szans na skuteczną interwencję - 1-1!
88' : Michał Rakowiecki uderzył zza pola karnego i wyprowadził Piasta na prowadzenie. Młody pomocnik nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję - 1-2!
90+1' : Krzysztof Świątek pewnie wykorzystał rzut karny - 2-2!

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków, mieszczącym się

Poza obiektywem
- W sobotnim spotkaniu sparingowym zagrali piłkarze, którzy nie wystąpili lub rozegrali kilka minut w piątkowym meczu ze Śląskiem Wrocław.
- Mecz poprzedziła oficjalna prezentacja drużyny Hutnika Kraków przed startem rundy wiosennej.