Fornalik: To zwycięstwo było nam potrzebne

11

- Kluczowym momentem był obroniony rzut karny przez Frantiska Placha. Później strzeliliśmy bramkę i dzięki temu wygraliśmy. Jesteśmy zadowoleni. To zwycięstwo było nam potrzebne. Gratuluję drużynie trzech zdobytych punktów - powiedział trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik.

W niedzielnym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Piast wygrał na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 1-0. Decydującego gola w tym spotkaniu zdobył Artur Bogusz, który trafił do własnej bramki. To gliwiczan było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. - Można powiedzieć "w końcu" - w końcu wygraliśmy mecz. W poprzednich spotkaniach byliśmy chwaleni za dobrą grę czy stwarzane sytuacje, ale nie mogliśmy ich zakończyć zwycięstwem - przyznał opiekun Niebiesko-Czerwonych.

- Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy sytuację na boisku, za wyjątkiem siedmiu ostatnich minut, w których piłkarze ŁKS-u stworzyli sobie kilka okazji. Druga część gry była wyrównana, ale ze wskazaniem na gospodarzy - dodał.

W 70. minucie rywalizacji łodzianie stanęli przed ogromną szansą do strzelenia bramki. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maksymilian Rozwandowicz, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz Piasta. Chwilę później to Niebiesko-Czerwoni objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka. - Kluczowym momentem był obroniony rzut karny przez Frantiska Placha. Później strzeliliśmy bramkę i dzięki temu wygraliśmy. Jesteśmy zadowoleni. To zwycięstwo było nam potrzebne. Gratuluję drużynie trzech zdobytych punktów - zakończył Waldemar Fornalik.