Fornalik: To nie był łatwy mecz

07
gru

- To nie był dla nas łatwy mecz. Rywale grali defensywnie, ale na szczęście udało się wyjść na prowadzenie. Szkoda, że chwilę później straciliśmy gola - powiedział trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik na konferencji prasowej po meczu z Zagłębiem Lubin.

W pierwszym spotkaniu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Niebiesko-Czerwoni zremisowali na wyjeździe z Miedziowymi 2-2. - W pierwszej połowie Zagłębie ustawiło się defensywnie i mieliśmy problem w stwarzaniu sytuacji - stwierdził opiekun gliwiczan.

Wynik rywalizacji otworzył Jakub Czerwiński, który wpisał się na listę strzelców w 35. minucie spotkania. Chwilę później był już remis, ponieważ do siatki Piasta trafił Łukasz Poręba. - To nie był dla nas łatwy mecz. Na szczęście udało się wyjść na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Szkoda, że chwilę później straciliśmy gola, bo to było tuż przed przerwą - dodał.

Po zmianie stron Miedziowi strzelili drugiego gola, ale Niebiesko-Czerwonym udało się doprowadzić do remisu. - W drugiej odsłonie było już lepiej. Obie drużyny dążyły do zwycięstwa. Zagłębie wyszło na prowadzenie, ale udało się wyrównać po ładnej bramce Piotra Parzyszka - przyznał trener Piasta.

- Zremisowaliśmy i zdobyliśmy punkt. Nie wiem do końca czy wywalczyliśmy jeden, czy straciliśmy dwa - zakończył Waldemar Fornalik.