Fornalik: Pogratulowałem drużynie determinacji

16
wrz

- Grając w osłabieniu z silną Cracovią, udawało się dochodzić do sytuacji i stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Nie było łatwo grać z tym zespołem dziesięciu na jedenastu. Pogratulowałem mojej drużynie determinacji - powiedział Waldemar Fornalik na pomeczowej konferencji prasowej.

W poniedziałkowym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Piast przegrał na wyjeździe z Cracovią 0-2. Od 12. minuty gliwiczanie grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Bartosz Rymaniak. - Pogratulowałem trenerowi Michałowi Probierzowi tej wygranej. Żałuję jednak, że nie mogliśmy całego meczu rywalizować jedenastu na jedenastu, bo wtedy mielibyśmy odpowiedź na co nas było w tym spotkaniu stać - powiedział opiekun Niebiesko-Czerwonych.

W 12. minucie meczu boisko musiał opuścić Bartosz Rymaniak. Obrońca Piasta najpierw obejrzał żółtą kartkę, ale po wideoweryfikacji VAR sędzia zmienił decyzję i pokazał czerwony kartonik. - Mam wątpliwości dotyczącej tej czerwonej kartki. Stałem kilka metrów obok i odniosłem wrażenie, że zawodnik Cracovii poślizgnął się i wpadł na nogę Bartosza Rymaniaka. Muszę to jednak zobaczyć - zaznaczył trener Fornalik.

Niebiesko-Czerwoni mogli zdobyć bramkę, ale swoim okazji nie wykorzystali między innymi Piotr Parzyszek i Sebastian Milewski. - Grając w osłabieniu z silną Cracovią, udawało się dochodzić do sytuacji i stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Nie było łatwo grać z tym zespołem dziesięciu na jedenastu. Pogratulowałem mojej drużynie determinacji - zakończył Waldemar Fornalik.