Cracovia - Piast 2-0
Przegrana w osłabieniu

dowiedz się więcej

Kup bilet
na mecz z Rakowem

dowiedz się więcej

Aukcje charytatywne
dla Kacpra Raupisa

dowiedz się więcej
Aktualności

Fornalik: Chcemy potwierdzić dobrą formę

16.08.2019 10:37:00
Fornalik: Chcemy potwierdzić dobrą formę

- Już w meczu z Pogonią solidnie się zaprezentowaliśmy, a spotkanie z ŁKS-em było kolejnym krokiem. Zależy nam, żeby dobrą formę potwierdzić w niedzielę - powiedział trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik, który spotkał się z dziennikarzami przed meczem z Wisłą Płock.

Wygrana z ŁKS-em jest ważna pod względem psychologicznym?
- Tak, to prawda. Już w meczu z Pogonią solidnie się zaprezentowaliśmy, a spotkanie z ŁKS-em było kolejnym krokiem. Zależy nam, żeby dobrą formę potwierdzić w niedzielę w starciu z Wisłą Płock. 

Tym razem uśmiechnęło się do was szczęście.
- Racja, bo bramka wpadła wtedy, kiedy nie musiała. Natomiast w sytuacji, kiedy powinien paść gol, to się nie stało... Mieliśmy przecież swoje szanse, zresztą ŁKS też miał dobrą okazję. Taka jest piłka. Można stworzyć kilka sytuacji, ale się nie wygrywa, a czasami taka bramka decyduje o końcowym zwycięstwie.

Jak wygląda sytuacja kadrowa przed meczem z Wisłą Płock?
- Nie najlepiej. Na wczorajszym treningu urazu kolana doznał Jakub Czerwiński, który nieszczęśliwie zderzył się z naszym bramkarzem. Kontuzja wygląda poważnie, ale jesteśmy na etapie diagnostyki, więc nie wiemy do końca, jak długo potrwa jego pauza. Martin Konczkowski został kontuzjowany podczas spotkania z ŁKS-em, a Olek Jagiełło narzeka na uraz barku. Do tego pod znakiem zapytania stoją występy Patryka Dziczka i Marcina Pietrowskiego. Problemów zdrowotnych trochę jest, ale liczę, że zawodnicy, którzy zagrają, zaprezentują się z jak najlepszej strony. Zrobimy wszystko, żeby wygrać to spotkanie.

Wie pan już, jak będzie wyglądała podstawowa jedenastka na to spotkanie?
- Mniej więcej. Przez dwa dni będziemy się jeszcze przyglądać i zobaczymy w jakim zestawieniu będzie to lepiej funkcjonowało. Możliwe, że te urazy to pokłosie tego tempa, w jakie wpadliśmy na początku sezonu. 

Radosław Sobolewski będzie debiutował w roli trenera Wisły Płock, więc czy trudniej uzyskać informacje o tej drużynie i mniej o niej wiadomo?
- Myślę, że tak, bo jest to pewien element niewiadomej. Wiedzieliśmy, jak grała Wisła pod wodzą poprzedniego trenera, a Radosław Sobolewski być może będzie chciał położyć nacisk na inne detale. Możemy jedynie przypuszczać lub szukać analogii do tego, gdy był tymczasowym szkoleniowcem w Wiśle Kraków. Musimy przygotować się na spotkanie z drużyną, która będzie chciała szukać swojej szansy i punktów, bo za dużo ich nie ma.

Wisła przyjedzie do Gliwic z mocną potrzebą zdobycia punktów...
- Spodziewamy się tego. Nastawiamy się, że zagramy z zespołem, który nie powinien być rozkojarzony, ale będzie walczył o każdy metr boiska.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA 

wróć do listy

Zobacz także

Malarczyk: Nie można odmówić nam ambicji
Aktualności

Malarczyk: Nie można odmówić nam ambicji

16.09.2019 21:01:00
- W osłabieniu graliśmy osiemdziesiąt minut. To nie był krótki fragment meczu, a to jest naprawdę ciężka sytuacja - powiedział Piotr Malarczyk.
dowiedz się więcej
Skrót meczu: Cracovia - Piast 2-0
Aktualności

Skrót meczu: Cracovia - Piast 2-0

16.09.2019 20:52:00
Przedstawiamy skrót spotkania 8. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Cracovią 0-2.
dowiedz się więcej
Probierz: Najważniejsze są trzy punkty
Aktualności

Probierz: Najważniejsze są trzy punkty

16.09.2019 20:42:00
- Dla mnie ważne są trzy punkty w meczu z mistrzem Polski - powiedział trener Michał Probierz.
dowiedz się więcej
Fornalik: Pogratulowałem drużynie determinacji
Aktualności

Fornalik: Pogratulowałem drużynie determinacji

16.09.2019 20:19:00
- Pogratulowałem mojej drużynie determinacji - powiedział Waldemar Fornalik.
dowiedz się więcej

Sponsorzy i partnerzy

Sponsor Tytularny:
Sponsor Główny:
Sponsor Złoty:
Sponsor Srebrny:
Sponsor Brązowy:
Sponsor:
Partner: