Piast z nominacjami
na piłkarza maja

dowiedz się więcej

Parzyszek: To
niesamowite uczucie

dowiedz się więcej
Aktualności

Debiutancki gol Kirkeskova - statystyki #PIALPO

18.02.2019 11:09:00
Debiutancki gol Kirkeskova - statystyki #PIALPO

W piątkowym meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrali na swoim stadionie z Lechem Poznań 4-0 (1-0). Warto spojrzeć na to spotkanie z perspektywy statystyk, ponieważ Niebiesko-Czerwoni byli lepsi praktycznie w każdym piłkarskim elemencie.

Od samego początku meczu podopieczni Waldemara Fornalika dłużej utrzymywali się przy piłce. Ich rywale przejęli inicjatywę jedynie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, ale na nic to się zdało, ponieważ nie potrafili stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Posiadanie przełożyło się na liczbę podań oraz strzałów. Nie dość, że Niebiesko-Czerwoni mieli przewagę w tych elementach, to jeszcze robili to dużo dokładniej, szczególnie w drugiej części gry.Trudno wskazać jednego zawodnika, który w piątkowy wieczór przy Okrzei wyróżnił się najbardziej. Dobry mecz rozegrali wszyscy, ale postanowiliśmy skupić się na piłkarzu, który podczas starcia z Lechem zdobył swojego debiutanckiego gola w Lotto Ekstraklasie. Mikkel Kirkeskov - bo o nim mowa - rozegrał pełne 90 minut i pokonał bramkarza rywali precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Oprócz tego, Duńczyk zapisał na swoim koncie 52 dokładne podania (84%), a to jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich zawodników, którzy wystąpili w tym meczu. Obrońca Niebiesko-Czerwonych zapisał na swoim koncie dwa kluczowe podania, dzięki którym stworzył swoim partnerom dobre okazje do zdobycia bramki.
 


Ponadto Kirkeskov zanotował pięć udanych odbiorów, dziewięć odzyskanych piłek, dziesięć przejęć oraz 14 nabytych futbolówek. W tych elementach nie miał sobie równych.

Podczas piątkowego meczu duński defensor przebiegł łącznie 10,21 km, a jego maksymalna prędkość wyniosła 29,87 km/h. Wartó również zaznaczyć, że wykonał on dziewięć sprintów oraz 53 szybkich biegów.Dobra dyspozycja Mikkela Kirkeskova przełożyła się na jego Instat Index, który wyniósł 379 i był to najwyższy wynik spośród wszystkich piłkarzy, którzy wystąpili w piątkowym spotkaniu. Wysoki wskaźnik wszystkich boiskowych działań zanotowali również Piotr Parzyszek (358), Joel Valencia (330), Jorge Felix (329), Martin Konczkowski (327), Tom Hateley (309) czy Frantisek Plach (304).

 

PEŁNE STATYSTYKI MECZU PIAST GLIWICE - LECH POZNAŃ


Biuro Prasowe
GKS Piast SA
 

wróć do listy

Zobacz także

Znamy ramowy terminarz sezonu 2019/20
Aktualności

Znamy ramowy terminarz sezonu 2019/20

24.05.2019 11:37:00
Ekstraklasa S.A. opublikowała terminarz ligowy na sezon 2019/2020. 
dowiedz się więcej
Piast z nominacjami na piłkarza maja
Aktualności

Piast z nominacjami na piłkarza maja

23.05.2019 16:08:00
Jakub Szmatuła, Jakub Czerwiński oraz Tomasz Jodłowiec zostali nominowani w plebiscycie na piłkarza maja w Lotto Ekstraklasie.
dowiedz się więcej
Parzyszek: To niesamowite uczucie
Aktualności

Parzyszek: To niesamowite uczucie

23.05.2019 01:40:00
- Trzeba wyróżnić cały zespół. Wszyscy zawodnicy, cały sztab oraz pracownicy klubu zapracowali na to mistrzostwo - powiedział Piotr Parzyszek.
dowiedz się więcej
Za nami IV edycja Akademii Klasy Ekstra
Aktualności

Za nami IV edycja Akademii Klasy Ekstra

23.05.2019 01:26:00
W środę na boisku przy ul. Sokoła odbyła się czwarta edycja Akademii Klasy Ekstra. Akcja zgromadziła wielu adeptów piłki nożnej.
dowiedz się więcej

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy strategiczni
Partnerzy techniczni
Złoty sponsor
Srebrny sponsor
Brązowy sponsor
Partnerzy