Czwarty gol Felixa.
statystyki #PIAMIE

dowiedz się więcej

Kup bilet na mecz
z Wisłą Płock!

dowiedz się więcej

Badia: Krok po kroku

dowiedz się więcej
Aktualności

160 bramkarzy trenowało przy Okrzei!

13.12.2018 12:52:00
160 bramkarzy trenowało przy Okrzei!
We wtorkowe popołudnie ponad 160 młodych adeptów piłki nożnej wzięło udział w treningu podobnym do tego, jaki odbywają bramkarze Lotto Ekstraklasy.
 
- Jakiś czas temu zadzwonił do mnie mój przyjaciel i kolega po fachu, Jarosław Salachna z pomysłem zorganizowania wspólnego treningu młodych bramkarzy z zawodnikami pierwszej drużyny Piasta Gliwice. Pomysł bardzo mi się spodobał. Wkrótce doszliśmy do wniosku, że najlepiej byłoby zaprosić młodych bramkarzy na Stadion Piasta, aby wzięli udział w treningu podobnego do tego, który na co dzień przechodzą Jakub Szmatuła, Frantisek Plach, Karol Dybowski i Michał Bodys - opowiadał Mateusz Smuda, trener bramkarzy gliwickiego Piasta.
 
Przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątkę, zainteresowanie ze strony rodziców, a przede wszystkim młodych bramkarzy przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na stadionie zameldowało się ponad 160 bramkarek i bramkarzy nie tylko z Piasta, ale i klubów całego Śląska. Najmłodszy uczestnik treningu miał zaledwie 6 lat, a najstarszy 19.
 
Zajęcia podzielone zostały na trzy panele tematyczne, w których rotacyjnie udział brały grupy bramkarzy wyselekcjonowanych według wieku: Analizę gry bramkarza szczegółowo omówili  analityk Krzysztof Sierocki oraz Jakub Szmatuła, a sekrety, jakie kryje w sobie trening motoryczny odkrywali trener przygotowania fizycznego Tomasz Stranc oraz Michał Bodys. Ostatnim blokiem tematycznym była prezentacja treningu bramkarskiego, który na bocznym boisku przy Stadionie poprowadził trener bramkarzy Mateusz Smuda, któremu wsparcia udzielili Franciszek Plach oraz Karol Dybowski.
 
- Myślę, że impreza udała się w stu procentach. Nasi goście mogli zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną od trenerów i bramkarzy Piasta Gliwice. Mieli okazję zmierzyć się z „maszyną” z którą rywalizują nasi bramkarze, ale przede wszystkim poznać specyfikę pracy bramkarza. Mamy nadzieję, że choć przez chwilę poczuli się jak golkiperzy Ekstraklasy - przyznał trener Smuda. 
 
Po wspólnym treningu młodzi zawodnicy mieli okazję do odbycia prywatnych rozmów z zawodnikami, a także zdobycia autografu czy zrobienia sobie zdjęcia ze swoimi „kolegami po fachu”. 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA
 
wróć do listy

Zobacz także

Czwarty gol Felixa - statystyki #PIAMIE
Aktualności

Czwarty gol Felixa - statystyki #PIAMIE

20.03.2019 11:23:00
Przedstawiamy statystyki spotkania 26. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Miedzią Legnica.
dowiedz się więcej
Kup bilet na mecz z Wisłą Płock
Z klubu

Kup bilet na mecz z Wisłą Płock

19.03.2019 14:15:00
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na mecz 28. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzy się na własnym stadionie z Wisłą Płock.
dowiedz się więcej
Badia: Krok po kroku
Aktualności

Badia: Krok po kroku

19.03.2019 13:56:00
- Każdy z nas chce wygrywać i osiągać jak największe sukcesy. Musimy stawiać krok po kroku - powiedział Gerard Badia.
dowiedz się więcej
Tymon Sobek na Akademii Młodych Orłów
Z akademii

Tymon Sobek na Akademii Młodych Orłów

19.03.2019 11:13:00
Tymon Sobek znalazł się na liście zawodników powołanych na tegoroczną Wiosenną Akademię Młodych Orłów.
dowiedz się więcej

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy strategiczni
Partnerzy techniczni
Złoty sponsor
Srebrny sponsor
Brązowy sponsor
Partnerzy