Rusza sprzedaż karnetów
na sezon 2019/2020!

dowiedz się więcej

Plan przygotowań Piasta
do sezonu 2019/20

dowiedz się więcej

Fornalik: Musimy wejść
w nową rzeczywistość

dowiedz się więcej
Aktualności

160 bramkarzy trenowało przy Okrzei!

13.12.2018 12:52:00
160 bramkarzy trenowało przy Okrzei!
We wtorkowe popołudnie ponad 160 młodych adeptów piłki nożnej wzięło udział w treningu podobnym do tego, jaki odbywają bramkarze Lotto Ekstraklasy.
 
- Jakiś czas temu zadzwonił do mnie mój przyjaciel i kolega po fachu, Jarosław Salachna z pomysłem zorganizowania wspólnego treningu młodych bramkarzy z zawodnikami pierwszej drużyny Piasta Gliwice. Pomysł bardzo mi się spodobał. Wkrótce doszliśmy do wniosku, że najlepiej byłoby zaprosić młodych bramkarzy na Stadion Piasta, aby wzięli udział w treningu podobnego do tego, który na co dzień przechodzą Jakub Szmatuła, Frantisek Plach, Karol Dybowski i Michał Bodys - opowiadał Mateusz Smuda, trener bramkarzy gliwickiego Piasta.
 
Przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątkę, zainteresowanie ze strony rodziców, a przede wszystkim młodych bramkarzy przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na stadionie zameldowało się ponad 160 bramkarek i bramkarzy nie tylko z Piasta, ale i klubów całego Śląska. Najmłodszy uczestnik treningu miał zaledwie 6 lat, a najstarszy 19.
 
Zajęcia podzielone zostały na trzy panele tematyczne, w których rotacyjnie udział brały grupy bramkarzy wyselekcjonowanych według wieku: Analizę gry bramkarza szczegółowo omówili  analityk Krzysztof Sierocki oraz Jakub Szmatuła, a sekrety, jakie kryje w sobie trening motoryczny odkrywali trener przygotowania fizycznego Tomasz Stranc oraz Michał Bodys. Ostatnim blokiem tematycznym była prezentacja treningu bramkarskiego, który na bocznym boisku przy Stadionie poprowadził trener bramkarzy Mateusz Smuda, któremu wsparcia udzielili Franciszek Plach oraz Karol Dybowski.
 
- Myślę, że impreza udała się w stu procentach. Nasi goście mogli zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną od trenerów i bramkarzy Piasta Gliwice. Mieli okazję zmierzyć się z „maszyną” z którą rywalizują nasi bramkarze, ale przede wszystkim poznać specyfikę pracy bramkarza. Mamy nadzieję, że choć przez chwilę poczuli się jak golkiperzy Ekstraklasy - przyznał trener Smuda. 
 
Po wspólnym treningu młodzi zawodnicy mieli okazję do odbycia prywatnych rozmów z zawodnikami, a także zdobycia autografu czy zrobienia sobie zdjęcia ze swoimi „kolegami po fachu”. 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA
 
wróć do listy

Zobacz także

ME U-21: Zwycięstwo Polski na inaugurację turnieju
Aktualności

ME U-21: Zwycięstwo Polski na inaugurację turnieju

16.06.2019 20:14:00
Biało-Czerwoni z Patrykiem Dziczkiem w składzie pokonali Belgię 3-2 w pierwszym meczu Mistrzostw Europy U-21.
dowiedz się więcej
Konczkowski: Po sezonie jesteśmy jeszcze mocniejsi
Aktualności

Konczkowski: Po sezonie jesteśmy jeszcze mocniejsi

16.06.2019 14:34:00
- Każdy będzie na nas spoglądał czy to w lidze czy w pucharach, więc będziemy musieli temu sprostać - powiedział pomocnik Martin Konczkowski.
dowiedz się więcej
Valencia: Maribor jest w naszym zasięgu
Aktualności

Valencia: Maribor jest w naszym zasięgu

15.06.2019 11:12:00
- Jeśli trafilibyśmy na Maribor to myślę, że jesteśmy w stanie go pokonać. Nie będzie łatwo, ale to rywal w naszym zasięgu - powiedział Joel Valencia.
dowiedz się więcej
Mateusz Mak odchodzi z Piasta
Z klubu

Mateusz Mak odchodzi z Piasta

14.06.2019 20:20:00
W przyszłym sezonie barw Piasta Gliwice nie będzie reprezentował Mateusz Mak. 
dowiedz się więcej

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy strategiczni
Partnerzy techniczni
Złoty sponsor
Srebrny sponsor
Brązowy sponsor
Partnerzy