Piast na pierwszym zgrupowaniu

dowiedz się więcej

Murawski i Wilczek
przy Okrzei 20

dowiedz się więcej

Fornalik: Mamy
wszystko zaplanowane

dowiedz się więcej
Aktualności

160 bramkarzy trenowało przy Okrzei!

13.12.2018 12:52:00
160 bramkarzy trenowało przy Okrzei!
We wtorkowe popołudnie ponad 160 młodych adeptów piłki nożnej wzięło udział w treningu podobnym do tego, jaki odbywają bramkarze Lotto Ekstraklasy.
 
- Jakiś czas temu zadzwonił do mnie mój przyjaciel i kolega po fachu, Jarosław Salachna z pomysłem zorganizowania wspólnego treningu młodych bramkarzy z zawodnikami pierwszej drużyny Piasta Gliwice. Pomysł bardzo mi się spodobał. Wkrótce doszliśmy do wniosku, że najlepiej byłoby zaprosić młodych bramkarzy na Stadion Piasta, aby wzięli udział w treningu podobnego do tego, który na co dzień przechodzą Jakub Szmatuła, Frantisek Plach, Karol Dybowski i Michał Bodys - opowiadał Mateusz Smuda, trener bramkarzy gliwickiego Piasta.
 
Przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątkę, zainteresowanie ze strony rodziców, a przede wszystkim młodych bramkarzy przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na stadionie zameldowało się ponad 160 bramkarek i bramkarzy nie tylko z Piasta, ale i klubów całego Śląska. Najmłodszy uczestnik treningu miał zaledwie 6 lat, a najstarszy 19.
 
Zajęcia podzielone zostały na trzy panele tematyczne, w których rotacyjnie udział brały grupy bramkarzy wyselekcjonowanych według wieku: Analizę gry bramkarza szczegółowo omówili  analityk Krzysztof Sierocki oraz Jakub Szmatuła, a sekrety, jakie kryje w sobie trening motoryczny odkrywali trener przygotowania fizycznego Tomasz Stranc oraz Michał Bodys. Ostatnim blokiem tematycznym była prezentacja treningu bramkarskiego, który na bocznym boisku przy Stadionie poprowadził trener bramkarzy Mateusz Smuda, któremu wsparcia udzielili Franciszek Plach oraz Karol Dybowski.
 
- Myślę, że impreza udała się w stu procentach. Nasi goście mogli zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną od trenerów i bramkarzy Piasta Gliwice. Mieli okazję zmierzyć się z „maszyną” z którą rywalizują nasi bramkarze, ale przede wszystkim poznać specyfikę pracy bramkarza. Mamy nadzieję, że choć przez chwilę poczuli się jak golkiperzy Ekstraklasy - przyznał trener Smuda. 
 
Po wspólnym treningu młodzi zawodnicy mieli okazję do odbycia prywatnych rozmów z zawodnikami, a także zdobycia autografu czy zrobienia sobie zdjęcia ze swoimi „kolegami po fachu”. 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA
 
wróć do listy

Zobacz także

Czerwiński: Chcemy się dobrze przygotować
Aktualności

Czerwiński: Chcemy się dobrze przygotować

17.01.2019 12:04:00
- Przede wszystkim chcemy się dobrze przygotować, bo to klucz do sukcesu na wiosnę - zaznaczył Jakub Czerwiński, obrońca Piasta Gliwice.
dowiedz się więcej
Transmisja gry z Jastrzębiem w Piast TV
Z klubu

Transmisja gry z Jastrzębiem w Piast TV

16.01.2019 17:00:00
W piątek 18 stycznia odbędzie się zamknięta gra kontrolna z GKS-em Jastrzębie. Będzie można ją obejrzeć na PiastGliwiceTV.
dowiedz się więcej
Z Lechem Poznań w (Super) Piątek
Aktualności

Z Lechem Poznań w (Super) Piątek

16.01.2019 10:48:00
W 22. kolejce Piast Gliwice zagra u siebie z Lechem Poznań. Mecz odbędzie się w piątek, 15 lutego o godzinie 20:30.
dowiedz się więcej
Dzięki karnetowi wiesz pierwszy!
Z klubu

Dzięki karnetowi wiesz pierwszy!

14.01.2019 18:10:00
Już 21.01 rusza sprzedaż karnetów na II część sezonu oraz rundę finałową Lotto Ekstraklasy 2018/2019!
dowiedz się więcej

Sponsorzy i partnerzy

Sponsorzy strategiczni
Partnerzy techniczni
Złoty sponsor
Srebrny sponsor
Brązowy sponsor
Partnerzy