dowiedz się więcej

Wdowczyk: Każdy dostał
białą kartkę

CENNIKI ORAZ HARMONOGRAM SPRZEDAŻY

Relacja z meczu Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (Lotto Ekstraklasa 2016/2017 Kolejka 21)

Przebieg relacji
'93 Koniec meczu. Piast przegrywa z Pogonią 1-2.
'92 Listkowski próbował prawą stroną. Nie zdołał jednak wrzucić piłki w pole karne
'90 Arbiter doliczył trzy minuty.
'89 GOL! Adam Gyurcso pewnie wykorzystał rzut karny
'88 Uros Korun sfaulował Gyurcso w polu karnym. Druga żółta kartka i rzut karny.
'87 Kolejny debiut w barwach Piasta. Adam Mójta zmienił Michala Papadopulosa.
'84 Gyurcso dośrodkował w pole karne, lecz tam już na piłkę czaił się Korun.
'83 Bukata walczył w polu karnym przeciwnika, lecz tam piłkę zabrał mu Listkowski.
'82 Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Łukasz Zwoliński za Adama Frączczaka.
'81 Matras zagrał długa piłkę do Frączczaka, ale ten został złapany na pozycji spalonej.
'80 Rzut wolny dla Piasta wykonywał Vranjes. Świetne dośrodkowanie w pole karne i było bardzo blisko gola. Portowców uratowała tylko interwencja Słowika.
'79 Vranjes wybił piłkę po wrzutce z korneru, jednak piłka dostała się do Rapy. Złe uderzenie gracza Portowców.
'78 Pietrowski wybił podanie lecące w kierunku Gyurcso. Będzie korner dla Pogoni
'77 Łukasz Sekulski dostał żółta kartkę hamując uciekającego mu Listkowskiego.
'76 Żółta kartka dla Rafała Murawskiego za faul na pędzącym z kontratakiem Bukacie.
'75 Drygas dostał podanie od Tsintsadze, wyprzedził Sedlara, lecz jego strzał wyjął Szmatuła.
'73 Gyurcso dał się złapać na pozycji spalonej po podaniu Rapy.
'72 GOL! Rafał Murawski z bliskiej odległości pokonał Szmatułę. Dostał podanie od wpuszczonego chwilę wcześniej młodego Marcina Listkowskiego
'70 Łukasz Sekulski zadebiutował w barwach Piasta. Zmienił Macieja Jankowskiego.
'70 Marcin Listkowski zmienił Seiyę Kitano. Japończyk mimo świetnych sytuacji nie zdołał wpisac się na listę strzelców.
'69 Prawym skrzydłem popędził Rapa. W polu karnym piłkę czystym wślizgiem odebrał mu Mraz.
'68 Vranjes uciekł obrońcom po czym uderzył z dystansu. Prosto w stojącego na posterunku Słowika.
'67 Fojut wybił głową dośrodkowanie Papadopulosa z lewej strony.
'65 Bukata dał się złapać na pozycji spalonej.
'65 Wysokie dosrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Pogoni nie przyniosło strzału.
'63 Dośrodkowanie Gyurcso w kierunku Drygasa w pole karne. Piłkarza Pogoni uprzedził jednak Szmatuła.
'62 Uderzenie z rzutu wolnego prosto w mur w wykonaniu Portowców.
'61 Marcin Pietrowski otrzymał żółtą kartkę za zagranie ręką. To czwarty kartonik obrońcy - będzie pauzował w meczu z Lechem.
'60 Najbliższy oddania strzału był Matras, jednak nie zagroził bramce Szmatuły.
'60 Pogoń cały czas naciska. Teraz Portowcy wywalczyli korner.
'59 Swietny kontratak Pogoni zakończony zagraniem do Kitano. Ten ponownie stanął w sytuacji sam na sam i ponownie nie podołał Szmatule.
'59 Rzut wolny dla Piasta wykonuje Vranjes. Nieudany stały fragment gry w wykonaniu pomocnika.
'58 Żółta kartka dla rezerwowego Dawida Korta. Młody zawodnik dyskutował z sędzią liniowym.
'57 Sporo działo się pod bramką Piasta. Dośrodkowanie z lewej strony, uderzenia z bliska, z dystansu - wszystko jednak zakończyło sie szczęśliwie dla gości.
'56 Nieporozumienie Frączczaka z Drygasem sprawiło, że akcja Pogoni spaliła na panewce.
'55 Za mocne dośrodkowanie Tsintsadze w kierunku Frączczaka.
'54 Szybsza akcja Frączczaka prawą stroną. Dobiegł aż po samą linię końcową. Centrę do Gyurcso przejął Szmatuła.
'53 Strzał Gyurcso odbity od poprzeczki po podaniu Nunesa. Dobijać próbował jeszcze Matras. Nic z tego.
'52 Papadopulos wywalczył rzut wolny dla Piasta. Nienajlepiej wykonał ten stały fragment gry Vranjes.
'51 Frączczak z Tsintsadze próbowali przebić się prawym skrzydłem. Nic z tego - dobry powrót Bukaty.
'50 Gyurcso podążył za akcją i z lewego skrzydła usiłował dośrodkować pod bramkę Szmatuły. Pewna interwencja golkipera.
'48 Duży spokój Szmatuły po dośrodkowaniu Rapy z prawej strony. Golkiper Piasta pewnie złapał piłkę
'47 Dwójkowa akcja Bukaty i Mraza zakończyła się niecelnym strzałem tego pierwszego.
'47 Strzał Drygasa po podaniu Kitano bynajmniej nie zmierzał w stronę bramki.
'46 Frączczak próbował się przepchnąć w pole karne, lecz nie podołał Pietrowskiemu. Od bramki wznowi Szmatuła
'46 Druga połowa rozpoczęta.
'45 Koniec pierwszej połowy.
'45 To mógł być gol. Rafał Murawski bardzo bliski zdobycia wyrównującego gola. Kapitan Pogoni minął się jednak z pilką po podaniu Rapy.
'45 Gyurcso wrzucał z lewej strony w pole karne. W dojściu do piłki Frączczaka wyprzedził Szmatuła
'44 Popodaniu Rafała Murawskiego  z prawej strony, strzału spróbował Drygas. Niecelnie.
'44 Gyurcso z szybkim kontratakiem. Po lewej stronie pola karnego wywalczył korner.
'43 Vranjes na dalekim spalonym. Sędzia przerwał akcję Piasta.
'42 Defensywa Piasta spisuje się dzisiaj na medal. Skutecznie wybija kolejne nieśmiałe zagrania przeciwników.
'41 Akcja gospodarzy lewą stroną. Przed polem karnym Frączczak zszedł do środka, gdzie jednak piłkę łatwo odebrał mu Vranjes
'39 Po strzale Vranjesa z problemami, acz skutecznie interweniował Słowik.
'38 Spokojna interwencja Szmatuły po strzale Fojuta z dystansu.
'36 Frączczak próbował wedrzeć się skrzydłem, lecz para Pietrowski-Mraz doskonale poradziła sobie z próbami ofensora Portowców.
'35 Vranjes świetnie podał na skrzydlo do Papadopulosa. Szczelna defensywa Pogoni nie pozwoliła mu tym razem na stworzenie zagrożenia.
'34 Strzał Rapy zablokowany przez Papadopulosa. Kolejna nieudana akcja gospodarzy.
'33 Nunes podał do czającego się pod polem karnym Frączczaka, a ten błyskawicznie zagrał do Drygasa. Były zawodnik Lecha nie poradził sobie z Korunem.
'32 Opadające podanie z rogu w wykonaniu Portowców przejął Mraz. Bez zagrożenia pod bramką Szmatuły.
'32 Pietrowski interweniował po strzale Gyurcso. Będzie korner.
'30 Tsintsadze zagrał w pole karne, lecz jeden z defensorów Piasta uprzedził adresata podania - Gyurcso.
'28 GOL! Po podaniu Murawskiego z dystansu uderzył Papadopulos i zaskoczył Słowika. Piłka spoczęła w górnym rogu bramki.
'27 Piłka dostała się pod nogi Bukaty, który przekazał ją Szelidze. Strzał pomocnika okazał się niecelnym.
'26 Vranjes wdarł się w pole karne, a tam długo walczył z Fojutem. Z tego starcia zwycięsko wyszedł jednak defensor gospodarzy.
'24 Sedlar wybijał piłkę po kolejnym natarciu Portowców. Trzeba przyznać, że z minuty na minutę Pogoń radzi sobie coraz lepiej.
'23 Po podaniu Koruna na pozycji spalonej dał się złapać Papadopulos
'22 W ostatnich minutach coraz więcej z meczu mają Portowcy. Po pierwszym kwadransie, kiedy mocno przeważał Piast, teraz gospodarze zaczęli dochodzić do głosu.
'20 Rapa dośrodkowal w pole karne, lecz piłkę wybił stamtąd Pietrowski.
'19 Przed strzelecką szansą stanął Kitano, lecz tym razem zabrakło mu dokładności.
'17 Po kolejnym dośrodkowaniu Vranjesa bliski dojścia do piłki był Sedlar. Tym razem jednak się nie udało.
'17 Vranjes dośrodkował z rogu. Po interwencji Słowika będzie kolejny korner.
'16 Strzał Szeligi z dystansu nie zaskoczył Słowika. Bramkarz wybił piłkę na korner
'15 Szybsza akcja Portowców zakończona nieśmiałym uderzeniem Frączczaka. Piłke zablokował Murawski, a Szmatuła wznowi od bramki
'14 Jankowski wykorzystał błąd rywali i zagrał na skrzydło do Mraza. Ten pomknął do przodu, lecz nie podołał Rapie.
'13 Rzut wolny dla Portowców. Do piłki podszedł Nunes i posłał ją w pole karne. Skutecznie wybita przez Piastunki.
'12 Uros Korun ukarany żółtym kartonikiem za faul na Adamie Gyurcso.
'11 Papadopulos przejął piłkę na własnej połowie, jednak nie zdołał zmienić tego na sytuację pod bramką Pogoni.
'10 Tsintsadze wyszedł z kontratakiem, po czym podał do Frączczaka. Ten jednak okrążony przez rywali nie zdołał zagrozić bramce Szmatuły.
'8 Z rzutu wolnego dośrodkowywał Vranjes. Mocne uderzenie Bukaty nie zaskoczyło Słowika.
'6 Portowcy mają problem z opuszczeniem własnej połowy. Vranjes wraz z Murawskim sprawiają, że linia defensywy Piasta nie ma wiele pracy
'5 Jak na razie gliwiczanie prezentują się nieco lepiej. Akcja toczy się głównie na połowie Portowców, jednak nie przekłada się to na liczbę strzałów
'2 Vranjes odebrał piłkę Fojutowi w środku boiska, tym samym kończąc nieśmiałą akcję Portowców.
'1 Gliwiczanie jako pierwsi ruszyli do przodu. Lewą stroną pomknęli Jankowski z Papadopulosem, lecz szybko zahamował ich Drygas.
'00 I ruszyli. Od środka mecz rozpoczął Papadopulos.
Mecz rozpoczną goście.
Za nami przywitanie kapitanów Radosława oraz Rafała Murawskiego, a także losowanie stron.
Arbiter główny wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Ze stadionowych głośników wydobywa się hymn Pogoni.
Zawodnicy obydwu zespołów zakończyli już rozgrzewki. Pierwszy gwizdek dosłownie za moment.
Warto zwrócić uwagę na rozpoczynającego mecz na ławce rezerwowych Aleksandra Sopla. Urodzony w 1998 roku piłkarz dotad występował w barwach Piasta w Centralnej Lidze Juniorów. Swoją dobrą postawą podczas kolejnych meczów oraz obozów przygotowawczych przekonał Radoslava Latala, że warto włączyć go do pierwszej drużyny. Dzisiaj ma szanse na debiut w LOTTO Ekstraklasie, a tym samym seniorskiej piłce.
W Szczecinie nieco mniej roszad w pierwszej drużynie. Właściwie jedynymi istotniejszymi jest odejście Takafumi Akahoshi'ego oraz przyjście Mate Tsintsadze. Gruzin zagra z Piastem od pierwszej minuty.
Przerwa zimowa zaowocowała w Gliwicach w kilka transferów. Z Pogonią od pierwszej minuty zagrają sprowadzony z Legii Warszawa Stojan Vranjes oraz były napastnik Zagłębia Michal Papadopulos. Na debiut szansę mają także siedzący na ławce Adam Mójta oraz Łukasz Sekulski. Szczególnie ostatni z nich udowodnił w sparingowych starciach, że potrafi zdobywać gole.
Ta sztuka nie udała im się jesienią, kiedy to ulegli Portowcom aż 0-2. Swoją debiutancką i jak na razie jedyną bramkę w LOTTO Ekstraklasie zdobył wtedy młodziutki Japończyk Seiya Kitano. Dzisiaj ponownie wychodzi w pierwszym składzie. Czy uda mu się pokonać Jakuba Szmatułę. W tamtym spotkaniu w ostatniej minucie na listę strzelców wpisał się również Kamil Drygas.
To pierwszy mecz gliwiczan w rundzie wiosennej. Do końca sezonu poza dzisiejszym spotkaniem przed nimi jeszcze 9 meczów w turze zasadniczej oraz kolejne siedem po podziale na grupy. Wiele punktów do zdobycia. Czy już dzisiaj będą wracać do domów bogatsi o trzy oczka?
Już za nieco ponad godzinę dla Niebiesko-Czerwonych rozpocznie się kolejny ligowy rok. Punktualnie o 18.00 staną do swojego pierwszego boju w 2017. Ich przeciwnikiem plasująca się wyżej w tabeli Pogoń Szczecin. Czy podopieczni Radoslava Latala podołają rywalom?