Wypożyczeni: Świetny występ Kraski

27

Podczas gdy dwóch Niebiesko-Czerwonych przebywało na zgrupowaniach reprezentacji, a inni podopieczni Dariusza Wdowczyka przygotowywali się do derbowego starcia z Ruchem Chorzów, część z wypożyczonych zawodników Piasta walczyło w ligowych rozgrywkach. Jak poradzili sobie w ten weekend?

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko Biała
Golkiper nadal jest pewnym numerem jeden w bramce Podbeskidzia. Pierwszą połowę starcia ze Stomilem Olsztyn może zaliczyć do udanych - konsekwentnie wychodził obronną ręką ze wszystkich sytuacji. Po przerwie nie było już tak różowo. Na początku drugiej części gry olsztynianie zdobyli dwa gole, a mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
W tym meczu 20-latek zagrał w pomocy. Wykonał sporo pracy w ofensywie, oddawał strzały na bramkę Sandecji, lecz tym razem nie przyniosło to wymiernego efektu. Jego zespół przegrał 1-4, przez co szansa na pozostanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy wydaje się być minimalna.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
Mecz w Legionowie rozpoczął na ławce rezerwowych i już zgodnie ze zwyczajem w drugiej połowie pojawił się na boisku w miejsce Sławomira Musiolika. Nie będzie najlepiej wspominał tego spotkania - gdy przebywał na murawie Legionovia zdobyła aż trzy gole. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1 dla gospodarzy. Sytuacja Polonii w tabeli prezentuje się coraz gorzej.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Po fantastycznym początku rundy, w którym ROW ze strefy spadkowej wdrapał się aż na 10. miejsce w tabeli, w piątek odniósł pierwszą porażkę. Podopieczni Piotra Piekarczyka przegrali z Rakowem Częstochowa. W drugiej połowie Budzik otrzymał dwie żółte kartki, w związku z czym musiał przedwcześnie opuścić murawę.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
W piątek seria bez porażki w wykonaniu ROW-u została przerwana. Mimo początkowego prowadzenia piłkarze z Rybnika ostatecznie przegrali z Rakowem 1-2. Napastnik znalazł się w wyjściowej jedenastce i na murawie spędził prawie 80 minut. Ciągnął ataki swojego zespołu, kilka razy próbował zaskoczyć Mateusza Lisa, lecz tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
23-latek pojawił się na murawie dopiero w drugiej połowie, ale i tak został jednym z bohaterów spotkania z Polonią Bytom. To on otworzył worek z bramkami. Kraska sprytnie uniknął pozycji spalonej, dobrze odebrał piłkę i wpakował ją do siatki. Ostatecznie Legionovia zwyciężyła z ostatnią w tabeli drużyną 3-0. To trzecia wygrana legionowian na wiosnę.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Obrońca spędził na boisku całe 90 minut w ligowym starciu BKS-u z Górnikiem Wałbrzych. Bielszczanom ponownie nie udało się zdobyć kompletu punktów. Po meczu walki zremisowali na wyjeździe 0-0.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Młody bramkarz może być pewnym swojej pozycji w zespole, bowiem trener Concordii konsekwentnie stawia właśnie na niego.Knurowianie ostatecznie przegrali 1-4 z Gwarkiem Ornontowice, ale golkiper kilka razy bronił groźne udzerzenia rywali. Dwa gole dla przeciwników padły po rzutach karnych, a przy kolejnych Stanek nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję: jedna to klasyczne „okienko”, a druga strzał z najbliższej odległości po rzucie rożnym.