Wypożyczeni: Leszczyński wciąż w walce o awans

23
maj

W sobotę Niebiesko-Czerwoni po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonali na własnym stadionie Górnika Łęczna i w rezultacie mogą już praktycznie cieszyć się z utrzymania na boiskach Lotto Ekstraklasy. Czy wypożyczonym z Piasta zawodnikom weekend upłynął w równie radosnych nastrojach?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Po raz pierwszy od marca stoper spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych. Jako, że niecieczanie od kilku kolejek mogą być pewni utrzymania w lidze, a po kolejnych porażkach w rundzie finałowej wiedzą, że i piąta czy szósta pozycja w ekstraklasowej tabeli też właściwie im uciekła, teraz ich szkoleniowiec postanowił dać szansę mniej eksploatowanym w sezonie graczom.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zespół Górali zwyciężył na inaugurację 32. kolejki rozgrywek pierwszej ligi z Sandecją Nowy Sącz, dzięki czemu wciąż pozostaje w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Przedłużenie nadziei zapewniły bielszczanom nie tylko gole Tomasza Podgórskiego oraz Szymona Lewickiego, ale również dobra postawa Leszczyńskiego. Golkiper zanotował kilka świetnych interwencji. Pomylił się właściwie tylko raz, jednak w sytuacji bramkowej Sandecji nie popisali się również jego defensorzy.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Mimo, że na murawę wbiegł dopiero w 88. minucie, z najbliższej odległości obserwował najważniejsze wydarzenie tego meczu. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla ostatniego w tabeli Kluczborka zdobył Tomasz Swędrowski. Tym samym MKS niespodziewanie pokonał na wyjeździe GKS Katowice 3-2. To pierwsza wygrana tegorocznego spadkowicza na wyjeździe w rundzie wiosennej.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
Mecz rozpoczął w wyjściowej jedenastce i walczył na murawie przez pełne 90 minut. A to wszystko mimo urazu, którego doznał na początku spotkania. Z pomocą medyków zdołał wrócić do gry. Nie udało mu się jednak uratować zespołu przed porażką z Górnikiem Zabrze. Znicz uległ rywalowi ze Śląska 1-2.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Pomocnik w sobotę znalazł się poza meczową osiemnastką na mecz z MKS-em Kluczbork. Pod nieobecność Sapały katowiczanie przegrali z ostatnim w tabeli zespołem 2-3,  przez co oddalili się od awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Siedlczanie swoje spotkanie rozegrali dopiero w poniedziałek. Pogoń udała się na wyjazd do całkiem pobliskich Puław i wywiozła stamtąd punkt. Problemy z więzadłami wyeliminowały Demianiuka i z tego meczu.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
W aktualnym sezonie wypożyczony z Piasta napastnik już nie wystąpi. Na razie dochodzi do siebie po urazie kości czołowej oraz związanej z nim operacji, by w kolejnych rozgrywkach zawalczyć o miejsce w składzie Niebiesko-Czerwonych.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Po tym jak w środę występujący w zespole rybniczan na skrzydle zawodnik zdobył swojego debiutanckiego gola, zasłużenie otrzymał w sobotę miejsce w wyjściowej jedenastce. Na murawie spędził pełne 90 minut, lecz tym razem nie zdołał pomóc swej drużynie w zdobyciu bramki. Rybniczanie przegrali na wyjeździe 0-2 ze Stalą Stalowa Wola.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Napastnik, który w ubiegłą środę otworzył worek z bramkami w starciu z Legionovią, tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Tradycyjnie na boisku pojawił się od pierwszej minuty i został aż po końcowy gwizdek. W tym czasie starał się walczyć na połowie przeciwnika. Niestety nie przyniosło to wymiernego efektu i rybniczanie Tarnobrzeg opuścili bez nawet jednego gola.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Napastnik pojawił się na boisku jako drugi ze zmienników. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania zastąpił Pawła Garygę. Gdy pojawił się na boisku, jego zespół wygrywał już 1-0. Mimo kolejnych prób, również Kraski, wynik nie uległ zmianie. W końcówce drużyna Mirosława Jabłońskiego mocno przeważała, ale nie zdołała już podwyższyć wyniku. Wypożyczony z Gliwic zawodnik zanotował solidny występ.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Już tradycyjnie niespełna 20-letni zawodnik spędził na murawie pełne 90 minut. Prócz wykonywania swoich obowiązków w defensywie, często pokazywał się również w ataku. Jego wrzutki oraz dośrodkowania sprawiały mnóstwo zagrożenia w polu karnym Piasta Żmigród. Żaden z partnerów Będzieszaka nie zamienił ich jednak na gola i mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Filip Szewczyk -> Jarota Jarocin
20-latek rozpoczął grę od pierwszej minuty domowego meczu z Leśnikiem Manowo i spędził na boisku prawie całe spotkanie. W samej końcówce zastąpił go dopiero Łukasz Rylukowski. Szewczyk mógł opuszczać murawę zadowolony, bowiem jego zespół prowadził 1-0. Sam wypożyczony z Piasta piłkarz na listę strzelców się nie wpisał, ale zrobił sporo szumu pod bramką przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Świetny mecz knurowian w sobotę. Przed własną publicznością wygrali aż 6-1. Swój udział mieli nie tylko strzelcy goli, ale również stojący między słupkami Maciej Stanek. Jego świetne interwencje hamowały ofensywne zamiary zawodników Orła Mokre. W końcówce młody bramkarz wybronił mocny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu gości.