Wypożyczeni: Angielski z kolejnym trafieniem

27

Kolejny weekend przyniósł ligowe emocje nie tylko w LOTTO Ekstraklasie, ale i na niższych szczeblach rozgrywek. Jak poradzili sobie zawodnicy wypożyczeni z Piasta?

Kornel Osyra → Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bruk-Bet Termalica ma za sobą kolejne spotkanie bez straconego gola. Osyra, grający na pozycji stopera ma w tym duży udział. Sumiennie pracował we własnym polu karnym, blokując płocczanom dostępu do bramki. Neutralizował Jose Kante oraz Arkadiusza Recę. Jego zespół  ostatecznie zremisował 0-0.

Rafał Leszczyński → Podbeskidzie Bielsko Biała
Golkiper powrócił do pierwszego składu. Po kilku meczach przerwy ponownie stanął między słupkami, a bielszczanie nie stracili nawet gola. Leszczyński udowodnił, że zasługuje na miano numeru jeden świetnymi interwencjami po strzałach Konrada Nowaka czy Sebastiana Głaza.

Mateusz Długołęcki → Znicz Pruszków
Zawodnik Piasta wyrósł na jednego z podstawowych zawodników podwarszawskiej drużyny. W ten weekend rozegrał kolejny mecz i tym razem został ustawiony w linii defensywy. Spotkanie zakończyło się dla niego korzystnie, bo Znicz nie stracił nawet gola. Długołęcki często schodził na prawą stronę, by hamować ataki Miedzi na skrzydłach.

Cezary Demianiuk → Pogoń Siedlce
Pogoń w ten weekend doznała kolejnej już porażki. Tym razem uległa Chojniczance. Demianiuk  na murawie zagościł dopiero w drugiej połowie, ale nie zdołał odwrócić losów meczu. Do protokołu wpisał się jedynie żółtą kartką. Starał się atakować, ale nie potrafił zaskoczyć obrońców przeciwnika.

Karol Angielski → Olimpia Grudziądz
Jego zespół okazał się pierwszym, który w aktualnym sezonie pokonał w lidze Zagłębie Sosnowiec, a młody napastnik bardzo się temu przysłużył. Nie tylko swoim golem, zdobytym już w 12. minucie, ale konsekwentnymi natarciami na bramkę Jakuba Szumskiego. Miał swój udział w wielu ofensywnych akcjach, sprawiając defensorom z Sosnowca sporo problemów.

Daniel Kraska → Olimpia Grudziądz
Całe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec obserwował z ławki rezerwowych.

Piotr Kwaśniewski → MKS Kluczbork
Młody zawodnik nareszcie zadebiutował w oficjalnym meczu nowego zespołu. To także jego pierwsze spotkanie na zapleczu Ekstraklasy. Na murawie pojawił się w 85. minucie zmieniając Michała Szewczyka. Nie zdołał jednak już uratować swego zespołu przed porażką.

Jakub Kuzdra → Polonia Bytom

W meczu przeciwko Puszczy Niepołomice, Jakub Kuzdra na boisku spędził całą drugą połowę. W przerwie zastąpił Sławomira Musiolika. To czterdzieści pięć minut okazało się bardziej emocjonującymi niż początek spotkania. Padły aż trzy gole, z czego dwa dla drużyny przeciwnej. Ostatecznie Polonia przegrała u siebie 1-2.