Wisła - Piast 1-1. W Krakowie na remis

28
lip

Piast Gliwice zremisował w Krakowie z Wisłą 1-1. Oba trafienia padły po stałych fragmentach gry. Był to pierwszy zdobyty punkt w tym sezonie.

Wpis na listę strzelców

0-1 - W czterdziestej dziewiątej minucie meczu Tomasz Podgórski ustawił piłkę przed polem karnym Wisły Kraków, a następnie - z rzutu wolnego - oddał techniczny strzał na bramkę Białej Gwiazdy. Futbolówka jednak odbiła się od słupka, a następnie toczyła po linii bramkowej. W porę zorientował się Jan Polak, który dobił piłkę, wyprowadzając tym samym Piasta na prowadzenie!

1-1 - Na kwadrans przed końcem spotkania Wisła Kraków miała rzut rożny. Wiślacy ten stały fragment gry rozegrali krótko do Łukasza Garguły. Z kolei pomocnik Białej Gwiazdy wrzucił futbolówkę w pole karne. Tam najlepiej zachował się Maciej Jankowski, pokonując Alberto Cifuentesa.

Spotkanie w skrócie
Początek spotkania przy Reymonta był dosyć niemrawy. Oba zespoły badały swoje dzisiejsze możliwości, nie nastawiając się na zmasowane ataki. Wisła starała się utrzymywać przy piłce, a gliwiczanie regularnie odgryzali się im kontratakami. I do końca pierwszej części spotkania obraz gry niewiele się zmienił. Zdecydowanie ciekawiej było w drugich czterdziestu pięciu minutach. Nieporozumienia między zawodnikami pomagały w kreowaniu okazji strzeleckich. Padły też dwa gole - oba po stałych fragmentach gry. Żaden z zespołów nie potrafił zdominować przebiegu boiskowych wydarzeń.

Z perspektywy kibica
Na trybunach zameldowało się 4277 widzów. Zabrakło jednak wśród nich kibiców gliwickiego Piasta. Wyjazd do Krakowa przez fanów z Okrzei nie był organizowany z powodu trwającego przy Reymonta konfliktu między włodarzami klubu a kibicami Białej Gwiazdy.

Poza obiektywem
- Debiut w barwach Piasta Gliwice zaliczył Amine Hadj Said. Tunezyjczyk pojawił się na murawie w drugiej połowie, zastępując Radosława Murawskiego.

- Strzelcem pierwszego gola dla Piasta w kampanii ligowej 2014/2015 został Jan Polak.

- Z trybun rywalizację oglądał Armando Nieves, nowy piłkarz klubu z Okrzei.

- Bardzo dobre spotkanie rozegrał Alberto Cifuentes. Hiszpański bramkarz był pewnym punktem defensywy gliwiczan.

- Dla Piotra Brożka był to powrót na Reymonta. Obrońca przez wiele lat reprezentował barwy Wisły Kraków. Kibice przyjęli go oklaskami.

- Po remisie w Krakowie Piast zdobył premierowy punkt w bieżącym sezonie, oddalając się od ostatniego miejsca w tabeli.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 1-1 (0-0)
0-1 - Polak, 50 min.
1-1 - Jankowski, 76 min.

Wisła: Buchalik – Sadlok, Dudka, Głowacki, Burliga – Uryga, Jankowski, Štilić, Garguła, Sarki – Boguski (65. Zając).

Piast: Cifuentes – Piotr Brożek, Horváth, Polák, Klepczyński – Podgórski, Carles Marc, Hanzel, Murawski (69. Amine), Badía (81. Izvolt) – Jurado (76. Wilczek).

Żółte kartki: Garguła, Sadlok.