Udany rewanż Piasta na Lechii za finał Pucharu Polski!

27
cze

Piast Gliwice udanie zrewanżował się drużynie Lechii Gdańsk za przegrany finał Pucharu Polski z sezonu 1982/1983, wygrywając 4-2!

O godzinie 16:30 rozpoczął się rewanżowy mecz oldbojów Niebiesko-czerwonych z gdańską Lechia. Początek spotkania nie należał do udanych w wykonaniu naszych piłkarzy. Po dwóch trafieniach Bogusława Lizaka schodząc na przerwę przegrywaliśmy 0-2.

W drugiej połowie odmieniony - nie dość, że personalnie, to również mentalnie - Piast rozpoczął szturm na bramkę rywali. Najpierw gola kontaktowego strzelił Mariusz Muszalik. Chwilę później wyrównał Robert Walkowiak. Kiedy już wydawało się, że mecz skończy się remisem, w ostatnich minutach do siatki trafił Wojciech Wiluch, a na zakończenie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Robert Walkowiak, który ustalił wynik na 4-2.

Ciekawostką może być fakt, iż w bramce Niebiesko-czerwonych wystąpił 65-letni Maksymilian Trela. Golkiper, który w latach 70. uzyskał jedną z najdłuższych serii bez straty gola w barwach Piasta (582 minuty).