Sigma - Piast 4-1. Niebiesko-czerwoni jeszcze nie zaskoczyli

27
cze

Piast Gliwice przegrał w meczu kontrolnym z Sigmą Ołomuniec 1-4. Trener Radoslav Latal w obu odsłonach sparingu posłał na boisko dwie różne jedenastki.

Wpis na listę strzelców
1-0 - Po drużynowej akcji Sigmy i wrzutce w pole karne Jan Navratil strzałem z bliskiej odległości pokonał Jakuba Szmatułę.
2-0 - Akcja Sigmy na lewym skrzydle i wrzutce w pole karne, futbolówka trafia do Jakuba Piska, a ten wolejem umieścił ją okienku bramki Jakuba Szmatuły.
3-0 - Składna akcja Sigmy lewą stroną, w której minięci zostali Bartosz Szeliga oraz Kornel Osyra. Następnie futbolówka trafiła do Petra Sevcika, a ten zakończył akcję precyzyjnym strzałem.
3-1 - Bramka dla Piasta padła po zamieszaniu pod bramką gospodarzy, które powstało po zamieszaniu po strzale Karola Angielskiego. Największą przytomność umysłu wykazał Josip Barisić, który umieścił piłkę w siatce.
4-1 - Czwarty gol dla Sigmy padł tuż przed przerwą, gdy nieporozumienie pomiędzy obrońcami Piasta wykorzystał Petr Sevcik. Napastnik wykończył kontrę miejscowych.

Poza obiektywem
- Mecz odbył się na kameralnym stadionie SK Slatinice.
- Wstęp kosztował 30 czeskich koron, a na stadionie pojawiło się około 200 widzów, gdzie w piknikowej atmosferze obserwowali poczynania na boisku.
- W drugiej odsłonie spotkania trener Latal dał szanse zmiennikom oraz czterem testowanym zawodnikom.
_____________________
SK Sigma Ołomuniec - Piast Gliwice 4-1 (4-1)
1-0 - Jan Navrátil, 6 min.
2-0 - Jakub Plšek, 13 min.
3-0 - Petr Ševčík 18 min.
3-1 - Josip Barišić, 33 min.
4-1 - Petr Ševčík, 40 min.

SK Sigma Ołomuniec: Martin Blaha (46 Michal Bárta) - Vojtěch Štěpán (60 Martin Hála), Jan Štěrba, David Bystroň, Michal Vepřek - Milan Zorica, Jakub Plšek, Petr Ševčík, Lukáš Kalvach (60 Filip Richter), Jan Navrátil (60 Jakub Vichta) - Václav Vašíček (46 Adam Varadi).

Piast Gliwice (I połowa): Jakub Szmatuła - Bartosz Szeliga, Kornel Osyra, Hebert, Patrik Mráz  - Gerard Badía, Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Saša Živec, Karol Angielski - Josip Barišić.
Piast Gliwice (II połowa): Dobrivoj Rusov, Adrian Klepczyński, Arkadiusz Jędrych, Maciej Liśkiewicz,  Tomasz Mokwa, Patrick Dytko, Szymon Matuszek, Stokić, Patryk Dziczek, Paweł Moskwik, Sebastian Musiolik.