Rezerwy: Remis z Przemszą Siewierz

15

W Wielką Sobotę Piast II Gliwice podejmował na własnym stadionie Przemszę Siewierz. Wyrównany bój zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Marek Jonda.

Wpis na listę strzelców
1-0 Sporo zamieszania pod bramką Przemszy. Golkiper gości wybił mocny strzał pod poprzeczkę, po czym do piłki w polu karnym doszedł Marek Jonda. Zaskoczył bramkarza rywali strzałem po ziemi.
1-1 Mocne dośrodkowanie z prawej strony prosto w pole karne Piasta. Tam czaił się już Kacper Zawadzki, który wygrał pojedynek powietrzny z jednym ze stoperów Piasta i po uderzeniu głową lobem wpakował piłkę do siatki.

Spotkanie w skrócie
Gliwiczanie mocno weszli w to spotkanie. Już na samym początku stworzyli sobie praktycznie stuprocentowe sytuacje, jednak ze wszystkich obronną ręką wychodził Michał Borecki. Golkipera gości pokonał dopiero Marek Jonda. Pierwsza połowa należała do bardzo wyrównanych, sporo działo się pod obiema bramkami. Przemsza zdołała wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą Kacpra Zawadzkiego. W drugiej połowie to Niebiesko-Czerwoni stworzyli sobie więcej strzeleckich szans.  Żadnej nie zdołali jednak wykorzystać i mecz zakończył się remisem 1-1.

Z perspektywy kibica
Cała aura wielkanocnych świąt, nie najwyższa temperatura oraz zachmurzone niebo nie mogły zachęcić kibiców do pojawienia się przy Robotniczej. Mimo to na trybunach obiektu pojawiło się około 50 osób.

Poza obiektywem
- Jesienią lepsi okazali się gliwiczanie, którzy po bramkach Dominika Budzika oraz Michała Przemyka zwyciężyli na wyjeździe 2-1.
- W zespole rezerw Piasta wystąpił trenujący na co dzień pod okiem Dariusza Wdowczyka Jakub Freitag.
- Po tym spotkaniu Niebiesko-Czerwoni mają na swym koncie już 30 punktów.
_________________
Piast II Gliwice – Przemsza Siewierz 1-1 (1-1)
1-0   Marek Jonda (35 min.)
1-1 Kacper Zawadzki (41 min.)

Piast II Gliwice: Jakub Freitag – Tomasz Wiącek, Aleksander Jelonek, Kamil Wawoczny, Kamil Grudzień – Daniel Rakowiecki, Mateusz Wiśniowski (62. Jakub Borowski), Michał Przemyk, Mikołaj Gola, Marek Jonda, Łukasz Niemiec (54. Michał Chowaniec)

Przemsza Siewierz: Michał Borecki – Maciej Niesyto, Adrian Świerczyński (85. Szymon Tokarz), Maciej Tora, Łukasz Sawicki, Marcin Pol, Szymon Tutaj, Szymon Kapias (76. Daniel Jagodziński), Rafał Majchrowski (65. Arkadiusz Krawczyk), Kacper Zawadzki, Kamil Fredyk