Rezerwy: porażka w Radzionkowie

17

Kilka dni po otwarciu sezonu 2016/2017 druga drużyna Piasta rozegrała kolejne spotkanie. W środowy wieczór zawodnicy Witolda Czekańskiego po wyrównanej pierwszej części gry oraz nieco słabszej drugiej połowie, ostatecznie ulegli na wyjeździe Ruchowi Radzionków 1-2.

Wpis na listę strzelców
0-1 Chwilę po wznowieniu gry Marcin Flis miał okazję wykonywać rzut wolny. Posłał piłkę w pole karne, a tam  najwyżej wyskoczył Edvinas Girdvainis, który głową umieścił ją w siatce.
1-1 Robert Wojsyk popędził środkiem boiska, wpadł pod pole karne gliwiczan, po czym skierował futbolówkę na lewo, do nadbiegającego z tamtej strony Marcina Trzcionki. Ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Dobrivoja Rusova.
2-1 Indywidualna strata jednego z defensorów Piasta. Piłkę przejął Robert Wasyk i uderzył na pustą bramkę.

Spotkanie w skrócie
Cały mecz należał raczej do wyrównanych. Zgromadzeni na trybunie kibice nie mogli się jednak nudzić – zawodnicy obu drużyn grali odważnie w ofensywie, a w konsekwencji akcja goniła akcję. Wiele działo się pod obiema bramkami, lecz solidna postawa defensorów sprawiła, że pierwszy gol padł po stałym fragmencie gry. Przez okrągłe 90 minut obrońcy Piasta pozwolili sobie tylko na chwilę nieuwagi, co niestety zakończyło się stratą dwóch bramek w ciągu zaledwie dwóch minut.

Z perspektywy kibica
Mecz w Radzionkowie, mimo swego terminu w środku tygodnia, zgromadził na trybunach prawie setkę widzów. Widać, że zarówno lokalni kibice jak i klub poważnie podchodzą do czwartoligowych rozgrywek. Nad przebiegiem spotkania czuwał spiker, a całość filmowała klubowa telewizja.

Poza obiektywem
W drugiej drużynie Piasta wystąpiło aż siedmiu zawodników, którzy na co dzień trenują pod okiem Jiri’ego Necka.
____________________
Ruch Radzionków Piast II Gliwice 2-1 (0-0)
0-1  Edvinas Girdvainis (’46)
1-1  Marcin Trzcionka (’55)
2-1 Robert Wojsyk (’56)

Ruch: Bartosz Kucharski – Marcin Dziewulski, Kamil Banaś, Michał Staszowski, Daniel Skalski, Piotr Rocki (63. Patryk Cepek), Marcin Trzcionka, Konrad Bąk (75. Sebastian Foszmańczyk), Tomasz Leszczyński (87. Jakub Kuliński), Jakub Łabojko, Robert Wosyk (80. Mateusz Hermasz)

Piast: Dobrivoj Rusov – Kacper Będzieszak, Dominik Czekański, Edvinas Girdvainis, Marcin Flis (68. Kamil Wawoczny), Michał Przemyk (57. Łukasz Niemiec), Marcin Ruda, Igor Sapała (62. Marek Jonda), Dominik Budzik, Maciej Jankowski, Sebastian Musiolik (73. Mikołaj Gola)

Żółta kartka:  Ruda