Rezerwy: pechowy remis z Rakowem

13

Dla piłkarzy występujących w drugiej drużynie Piasta Gliwice sezon rozpoczął się w sobotę. Punktualnie o 17.00 stanęli do pierwszego w tym sezonie boju. Na własnym boisku, prowadząc do przerwy 2-0, ostatecznie zremisowali 2-2.

Wpis na listę strzelców
1-0 Indywidualna akcja Dominika Budzika, który schodząc z lewego skrzydła zdecydował się na strzał z dwudziestego metra. Mocnym uderzeniem na bliższy słupek, skierował futbolówkę do bramki.
2-0 Szybki kontratak Piasta. Kacper Będziaszek przejął piłkę w okolicach linii środkowej, przebiegł z nią spory dystans, po czym idealnie dośrodkował na wchodzącego na krótki słupek Sebastiana Musiolika. Napastnik gliwiczan pewnie umieścił futbolówkę w siatce.
2-1 Bramkę kontaktową dla gości zdoby Adam Czerkas, który chwilę wcześniej uwolnił się spod opieki obrońcy, by sprytnym strzałem głową pokonać golkipera Piasta.
2-2 Adam Czerkas wykorzystał podyktowaną przez arbitra jedenastkę.

Spotkanie w skrócie
Mecz z Rakowem miał dwa oblicza. Gliwiczanie świetnie weszli w to starcie i praktycznie przez całą pierwszą połowę przeważali. Udowodnili to tworząc sobie sporo dogodnych sytuacji. Udało się wykorzystać dwie i już przed przerwą Niebiesko-Czerwoni mogli szczycić się wysokim prowadzeniem. Na drugą część meczu wyszli z nieco innym zamysłem gry – zastosowali średni pressing oraz skupili się na grze w środku pola. Tym razem nie przyniosło to zamierzonych efektów i zawodnicy Piasta zbyt łatwo wpuścili przeciwników we własne pole karne, co zakończyło się kontaktową bramką. Raków wyrównał w samej końcówce po kontrowersyjnym rzucie karnym wykonanym przez Adama Czerkasa.

Z perspektywy kibica
Mecz Rakowem, podobnie jak spotkania, które dopiero nadejdą w ramach aktualnych rozgrywek, odbył się na obiekcie przy ulicy Robotniczej w Gliwicach.

Poza obiektywem
To pierwsze spotkanie rezerw Piasta w tym sezonie. W tym roku swoje mecze rozgrywać będą w ramach rozgrywek 4. ligi śląskiej grupy I. Kolejnymi rywalami Niebiesko-Czerwonych będą Ruch Radzionków oraz Gwarek Tarnowskie Góry.
____________________
Piast II Gliwice– Raków II Częstochowa 2-2  (2-0)
1-0 Dominik Budzik
2-0 Sebastian Musiolik
2-1 Adam Czerkas
2-2 Adam Czerkas

Piast: Freitag, Będzieszak, Wawoczny, Flis, Czekański, Zarychta, Sapała (69. Jonda), Ruda, Musiolik (76. Gola), Przemyk (80. Niemiec), Budzik (85. Zeiner)
Raków: Kos - Duriska. Małolepszy, Góra, Kmieć, Pałaszewski, Wojtyra, Kamiński, Warchol (79. Obodecki), Rumin (46. Jaworsk)i, Czerkas (82. Sikora).

Żółte kartki:  Zarychta, Sapała - Jaworski