Rezerwy odpadły z Pucharu Polski

24

Rezerwy Piasta Gliwice zakończyły swoją przygodę z Pucharem Polski. W III fazie tych rozgrywek na szczeblu lokalnym, podopieczni Krzysztofa Szumskiego zostali wyeliminowani przez Gwarek Ornontowice, przegrywając dzisiejsze spotkanie 0:2. Niebiesko-czerwoni mecz kończyli w ósemkę, ponieważ trzech zawodników zobaczyło czerwone kartoniki.

Trener Szumski był wyraźnie rozgoryczony dzisiejszą porażką swojego zespołu. - Trudno podsumować taki mecz, w którym dostajemy trzy czerwone kartki i przegrywamy z drużyną o mniejszych umiejętnościach piłkarskich. Myślę, że po dobrym meczu ze Skrą Częstochowa chłopcy nadmiernie uwierzyli w swoje możliwości, czego efektem są bardzo dobre, niewykorzystane sytuacje w pierwszej połowie przy stanie 0:0, a w ostatnich jej minutach tracimy bramkę. Przeciwnik dowiózł zwycięstwo do samego końca, zdobywając jeszcze drugą bramkę po zmianie stron - powiedział po ostatnim gwizdku arbitra.

W podobnym tonie wypowiadał się Krzysztof Hałgas. - W mojej ocenie zagraliśmy bardzo słaby mecz, w sobotę czeka nas kolejne spotkanie, w którym musimy wziąć się w garść i zrehabilitować za dzisiejszą przegraną. Nasza gra nie wyglądała najlepiej, ale myślę, że uda nam się podnieść.

Gwarek Ornontowice – Piast II Gliwice 2:0 (1:0)

Piast Gliwice: 12. Jakub Freitag,16. Oliwier Łuszcz, 7. Kamil Groborz, 4. Jarosław Piewko, 15. Szymon Paskuda, 10. Seweryn Kacprzyk, 5. Kamil Żołnowski, 6. Marek Jonda, 8. Adam Maszak, 14. Mateusz Jędrzejczyk, 11. Krzysztof Hałgas.

Rezerwowi: 23. Igor Kowalik, 3. Mario Jendryka, 13. Paweł Kober,9. Sebastian Kubik, 17. Dawid Sikora, 18. Bartosz Siupka.

Gwarek Ornontowice: 1.Tomasz Loska, 15. Mateusz Bednarz, 7. Kamil Bednarz, 3. Maciej Kuc, 17. Mateusz Wojtoń, 10. Artur Ludwig, 18. Mateusz Adamczyk, 6. Mateusz Miczka, 16. Paweł Oleksy, 11. Jakub Sewerin, 13. Sebastian Kowalski.

Rezerwowi: 20. Wojciech Błoński, 2. Łukasz Gilner, 8. Leszek Fiegler, 19. Krzysztof Tomecki.