Rezerwy: Klasyczny hattrick Przemyka nie pomógł

13
maj

Po bardzo emocjonującej i pełnej dramaturgii drugiej połowie, gliwiczanie zremisowali na własnym boisku z RKS-em Grodziec 4-4. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Michał Przemyk, a jedno trafienie dołożył Marcin Flis.

Spotkanie w skrócie
Pierwsza połowa należała do bardzo wyrównanych, lecz więcej szczęścia mieli goście, którzy przed przerwą zdołali zdobyć aż dwie bramki. Podopieczni Witolda Czekańskiego nie poddali się jednak i bardzo mocno weszli w drugą połowę. Za sprawą Marcina Flisa szybko zdobyli kontaktową bramkę. Kolejne minuty to już popis w wykonaniu Michała Przemyka oraz Lukasa Cmelika. Współpraca między tą dwójką układała się wyśmienicie, czego owocem były trzy trafienia napastnika Piasta. Niespełna 20-letni zawodnik  świetnie odnajdywał się w polu karnym, skąd trzykrotnie w krótkim czasie pokonał bramkarza rywali. Niebiesko-Czerwoni cieszyli się z prowadzenia aż do 90 minuty. W doliczonym czasie gry w wyniku indywidualnych błędów w defensywie gliwiczan, piłkarze z Grodźca zdołali zdobyć aż dwa trafienia. Po bardzo emocjonującej drugiej części gry, mecz zakończył się remisem. W szeregach gospodarzy pozostał niedosyt.

Z perspektywy kibica
- Wreszcie pogoda zdecydowała się rozpieścić śląskich i kibiców i weekendowe spotkania rozgrywane były w wiosennej aurze. To zachęciło kilkadziesiąt osób do pojawienia się na trybunie przy ulicy Robotniczej w Gliwicach.

Poza obiektywem
- Po kontuzji na czwartoligowe boiska powrócił kapitan drugiej drużyny Piasta, Jakub Freitag.
- W zespole rezerw wystąpiło dwóch zawodników trenujących na co dzień pod okiem Dariusza Wdowczyka: Jakub Freitag oraz Marcin Flis.
- To szósty mecz bez porażki w wykonaniu zespołu Witolda Czekańskiego.
- W ciągu zaledwie kilku dni Niebiesko-Czerwoni zdobyli siedem bramek. W środę zremisowali bowiem na wyjeździe z Polonią Poraj 3-3.

Piast II Gliwice – RKS Grodziec  4-4 (0-2)

Żółte kartki: Czekański, Gola, Flis

Piast II Gliwice: Jakub Freitag – Lukas Cmelik, Dominik Czekański, Marcin Flis, Mikołaj Gola, Marek Jonda, Paweł Oziębło, Michał Przemyk, Daniel Rakowiecki, Kamil Wawoczny, Tomasz Wiącek

RKS Grodziec: Przemysław Popczyk – Adam Baran, Kamil Bochenek, Paweł Domański, Bartosz Garczarczyk (70. Przemysław Wołczyk), Grzegorz Koch (76. Bartłomiej Bednarz), Oskar Krawczyk, Paweł Krzos, Łukasz Maciongowski, Rafał Otwinowski, Damian Waśniewski