Remis na koniec zgrupowania

10
lip

W ostatnim spotkaniu rozegranym w czasie węgierskiego obozu przygotowawczego, gliwiczanie zremisowali 1:1 z Ferencvarosem. W pierwszej odsłonie, oba zespoły nie potrafiły trafić do siatki przeciwnika, chociaż stworzyły sobie kilka klarownych sytuacji. W 64. minucie Böde wykorzystał zamieszanie w polu karnym Piasta i strzałem w długi róg pokonał Jakuba Szumskiego. Odpowiedź ze strony niebiesko-czerwonych była szybka i sześć minut później do wyrównania doprowadził Klepczyński. Po zdobytym golu "Piastunki" ruszyły do przodu, marnując kilka okazji na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zaskoczyć golkipera węgierskiej ekipy próbowali Zganiacz i Wilczek, ale zabrakło skutecznego wykończenia akcji.

Piast Gliwice - Ferencvaros 1:1 (0:0)

Bramki:

0:1 - 64'
Böde
1:1 - 70' Klepczyński

Paist Gliwice: Szumski - Zbozień (Szeliga), Polak (Zawodnik testowany), Król (Klepczyński), Matras (Murawski) - Zawodnik testowany (Lazdins), Podgórski (Izvolt), Cicman (Dytko), Hanzel - Ruben (Wilczek), Robak (Docekal).