Piast II - Zdzieszowice 0-3. Szybko stracone bramki przesądziły o wyniku

21
wrz

Piast II Gliwice przegrał u siebie 0:3 z Ruchem Zdzieszowice. Wszystkie trzy trafienia padły w pierwszych dziesięciu minutach spotkania. Do bramki Piasta trafili Kiliński, Sotor oraz samobójcze trafienie zaliczył zawodnik Piasta – Tomasz Mokwa.

Wpisz na listę strzelców

0-1 - Dawid Kiliński popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego. Futbolówka uderzona z dwudziestego mera wpadła prosto w prawe okienko bramki gliwiczan
0-2 - Zawodnicy Ruchu przejęli piłkę na środku boiska i szybką akcją rozmontowali defensywę Niebiesko-czerwonych, a Denis Sotor znalazł sobie trochę miejsca na szesnastym metrze, po czym oddał celny strzał i było już 2:0 dla gości
0-3 - Ponownie Sotor przedarł się przez obronę gospodarzy i wrzucił piłke w pole karne. Niefortunnie lot piłki przeciął Tomasz Mokwa i skierował piłkę do własnej bramki.

Spotkanie w skrócie
Ruch Zdzieszowice zaczął od zdecydowanych ataków i już w pierwszych minutach wykreował sobie kilka sytuacji strzeleckich, które zamienił na bramki. Piast II Gliwice starał się odpowiadać kontrami. Szczególnie aktywny na skrzydle był Patrick Dytko, który swoimi rajdami starał się zagrozić bramce gości. Tuz przed końcem pierwszej połowy , z przed pola karnego uderzał Piotr Kwaśniewski , lecz piłką minimalnie przeleciała nad bramką Kasprzika.

W drugiej połowie spotkania gra stałą się bardzo wyrównana i obie strony miały swoje szanse na kolejne bramki. Najbliżej byli podopieczni trenera Cholewy, którzy nie wykorzystali rzutu karnego podyktowanego po faulu na Patricku Dytko. Pod koniec meczu minimalnie pomylił się Armando Nieves, który nie wykorzystał i strzałem głową posłał piłkę minimalnie obok słupka bramki gości