Ostatnim razem: Z nieba do piekła

29

Konia z rzędem temu, kto przy okazji ostatniej potyczki Piasta z Górnika przy wyniku 2-0 obstawiał porażkę gliwiczan. Tak się jednak stało i podopieczni Radoslava Latala dali sobie wyrwać komplet punktów.

Pierwsze minuty poprzedniego starcia należały do Piasta. Strzały Niebiesko-czerwonych były jednak albo niedokładne albo wyłapywał je Sergiusz Prusak. Piłkarze swoją przewagę udokumentowali dopiero po nieco pół godzinie gry. Łukasz Hanzel z rzutu wolnego świetnie dograł do Csaby Horvatha, a ten głową wyprowadził gliwiczan na prowadzenie.

Po chwili goście mogli odpowiedzieć, ale próba Grzegorza Bonina minimalnie minęła cel. Kilkadziesiąt sekund później szansę na drugie trafienie miał Horvath, jednak i on nieznacznie się pomylił.

Zaraz po zmianie stron Kamil Wilczek zamienił rzut karny na bramkę i wydawało się, że Piast dorzuci jeszcze kilka goli rozbitemu rywalowi. Górnik się jednak nie poddał i rozpoczęło się piekło przy Okrzei. Pięć minut po bramce Wilczka dośrodkowanie Miroslava Bożoka wykończył Fiodor Cernych, a 180 sekund później asystent dorzucił do swojego dorobku gola, a stan meczu wrócił do punktu wyjścia.
Gospodarze próbowali atakować, ale brakowało wiary. Najlepszą okazję miał Gerard Badia, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Za to łęcznianie postawili kropkę nad „i”. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zwycięstwo gościom zapewnił Shpetim Hasani.

Piast Gliwice - Górnik Łęczna2-3 (1-0)
1-0 - Csaba Horvath 32'
2-0 - Kamil Wilczek 47'(k)
2-1 - Fiodor Cernych 52'
2-2 - Miroslav Bożok 55'
2-3 - Shpetim Hasani 79'

Składy:
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa (83' Wojciech Kędziora), Hebert Silva Santos, Kornel Osyra, Paweł Moskwik - Csaba Horvath - Tomasz Podgórski (55' Gerard Badia), Radosław Murawski, Łukasz Hanzel - Kamil Wilczek, Ruben Jurado (59' Konstantin Vassiljev).

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski (79' Veljko Nikitović), Maciej Szmatiuk, Lukas Bielak, Patrik Mraz - Filipp Rudik, Miroslav Bożok (90' Radosław Pruchnik) - Grzegorz Bonin, Tomasz Nowak, Paweł Sasin (66' Shpetim Hasani) - Fiodor Cernych.